Stredisko občianskej vybavenosti sa dočkalo. Mesto začalo na budove vymieňať okná

Ako informoval magistrát, výmena okien na Stredisku občianskej vybavenosti, ktorého vlastníkom je Mesto Zlaté Moravce, začala v polovici augusta a mala by trvať do 15. októbra 2019.

Okná sa vymieňajú len na prvom poschodí budovy, nakoľko na prízemí nie sú okná ale len výklady prevádzok a tie mesto podľa vyjadrenia radnice aktuálne v blízkej budúcnosti ani neplánuje vymieňať.

„Na poschodí sa vymieňa 70 okien, pričom dôjde aj k zaskleniu dvoch stavebných otvorov na schodištiach, takže celkovo 72 okien,“ informoval Peter Kmeť z Mestského úradu v Zlatých Moravciach.

Na budove sú osádzané nové plastové biele okná s trojsklom. Tie pôvodné boli podľa slov Kmeťa v havarijnom stave a ich výmena bola potrebná.

Ako ďalej povedal, celá výmena okien je hradená čisto z rozpočtu Mesta Zlaté Moravce. Ide o sumu 44 516 eur.

Budova Strediska občianskej vybavenosti bola postavená v roku 1971 ako súčasť sídliska 1. mája v Zlatých Moravciach. Stredisko sa využíva výlučne na obchod a služby.

Prečítajte si úplnú verziu článku s fotogalériami, videami a ďalším obsahom na Moravce24.sk (pri zobrazení úplnej verzie budú účtované využité dáta)

S našim najobľúbenejším dátovým balíkom GIGA s obnovou získate až 1 GB dát len za 2€ / 30 dní. Stačí poslať SMS v tvare: GIGA na číslo 950.

Ak dátový balík nebudete potrebovať, pošlite SMS v tvare: GIGA STOP na číslo 950.