Mestskí policajti si „posvietili“ na mladistvých. Chytili „huliacich“ tínedžerov aj opitých mladíkov

Ako informuje Mestská polícia na svojej oficiálnej stránke, v posledných dňoch sa zamerali najmä na mladistvé osoby.

Našli bongo

Ešte v piatok 7. septembra večer pri preventívno-bezpečnostnej akcii na kontrolu dodržiavania zákazu požívania alkoholických nápojov osobami mladšími ako 18 rokov, zaistili v priestorov bývalého športového gymnázia na Popradskej ul. skupinku piatich mladistvých osôb vo veku od 15 do 17 rokov.

Mali pri sebe tašku s bongom, čo je špeciálny druh fajky určený predovšetkým na fajčenie marihuany.

Pri ohliadke miesta boli nájdené ďalšie dôkazy, a to rastlinný materiál pravdepodobne marihuana, čo potvrdí až expertíza.

Následne boli osoby zadržané a na miesto privolaná hliadka štátnej polície, keďže ide o podozrenie z trestného činu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držanie a obchodovanie s nimi.

Opití na sídlisku KVP

„V nedeľu 8. septembra večer na Moskovskej triede, hliadka Mestskej polície a základe oznámenia zistila dve osoby, ktoré konzumovali na verejnom priestranstve alkoholický nápoj,“ informuje Mestská polícia.

Alkohol pili mladistvé osoby. Podrobili sa dychovej skúške s pozitívnym výsledkom 0,37 mg/l a 0,40 ml/l alkoholu v dychu.

Za porušenie VZN boli obom osobám na mieste uložené blokové pokuty. Obe mladistvé osoby si na mieste prevzali zákonní zástupcovia.

 

Prečítajte si úplnú verziu článku s fotogalériami, videami a ďalším obsahom na Košice24.sk (pri zobrazení úplnej verzie budú účtované využité dáta)

S našim najobľúbenejším dátovým balíkom GIGA s obnovou získate až 1 GB dát len za 2€ / 30 dní. Stačí poslať SMS v tvare: GIGA na číslo 950.

Ak dátový balík nebudete potrebovať, pošlite SMS v tvare: GIGA STOP na číslo 950.