Verejnosť môže počas Dňa zdravia na Úrade KSK absolvovať aj rôzne vyšetrenia

Ako TASR informovala hovorkyňa KSK Anna Činčárová, samospráva sa takýmto spôsobom v stredu (11. 9.) zapojí do Svetového dňa prvej pomoci, ktorý pripadá na 14. septembra.

Stojí to za to!

„Všetci dobre vieme, že prevencia zdravia je podstatne lacnejšia ako liečba. Aj preto organizujeme na našom úrade podujatie, ktoré zvýši informovanosť občanov o ich zdravotnom stave, podporí zdravie a prevenciu. Do Dňa zdravia sa zapojilo množstvo partnerov, napríklad Národná transfúzna služba SR, Liga proti rakovine, zdravotné poisťovne či občianske združenia, takže každý, kto príde v stredu (11. 9.) na úrad, nájde na jednom mieste celú škálu zdravotných služieb,“ uviedol predseda KSK Rastislav Trnka.

V priestoroch úradu si bude možné dať zmerať cholesterol, krvný tlak, oxid uhoľnatý vo výdychu, telesný tuk či objem svalového tkaniva.

Merať budú aj hladinu cukru v krvi, hodnoty minerálov a vitamínov, EKG a mieru prežívaného stresu. Okrem iného bude k dispozícii aj vyšetrenie znamienok a vyšetrenia, ktoré odhalia ochorenia dýchacích ciest, astmu alebo srdcové problémy. Zdravotné poisťovne sprostredkujú svojim klientom aktiváciu elektronických služieb zdravotného poistenia.

Všetko o prevencii

„Tých, ktorí si nie sú istí svojím zrakom, poteší diagnostika zrakového vnímania, zisťovanie svetlocitu, farbocitu, či škúlenia. Návštevníci sa budú môcť zoznámiť aj s optickými a kompenzačnými pomôckami,“ dodala Činčárová s tým, že verejnosť sa bude môcť dozvedieť aj to, ako v rámci prevencie pred onkologickými ochoreniami vykonať samovyšetrenia.

Záchranári zároveň predvedú ukážky prvej pomoci a návštevníci si budú môcť vyskúšať aj použitie automatického externého defibrilátora.

Deň zdravia sa na Úrade KSK začne v stredu o 9.00 h, krv bude možné darovať od 8.00 h.

Ilustračné foto: TASR

Prečítajte si úplnú verziu článku s fotogalériami, videami a ďalším obsahom na Košice24.sk (pri zobrazení úplnej verzie budú účtované využité dáta)

S našim najobľúbenejším dátovým balíkom GIGA s obnovou získate až 1 GB dát len za 2€ / 30 dní. Stačí poslať SMS v tvare: GIGA na číslo 950.

Ak dátový balík nebudete potrebovať, pošlite SMS v tvare: GIGA STOP na číslo 950.