Septembrová búrka vyčíňala aj v Šali: Vyplavila polopodzemné kontajnery, FOTO

Takáto situácia sa stala prednedávnom, keď sa Šaľou prehnala riadna búrka. Sprevádzalo ju množstvo bleskov a vody. Tá šarapatila v stojisku polopodzemných kontajnerov na Rímskej ulici vo Veči.

Spodná voda

Len vlani osadené nové nádoby na smeti sú vyplavené z výkopov, kde boli umiestnené. Spodná voda, v noci z 9. na 10. septembra 2019, vytryskla práve na tom mieste.

Nepoužiteľné

Stojisko na Rímskej ulici vo Veči je v súčasnosti nepoužiteľné, keďže smetiaky ležia krížom-krážom cez seba a bude potrebné opätovne ich osadiť na svoje pôvodné miesta. Miesto je ohradené páskou a je tam zákaz vstupu.

V šalianskej radnici momentálne prebiehajú rokovania ohľadom postupu prác, na odstránení následkov búrky, tak, aby kontajnery mohli občania čo najskôr používať.

Radnica vyšla obyvateľom tejto časti mesta v ústrety a dala pristaviť klasické smetné veľkokapacitné nádoby. Do nich môžu občania dočasne vysýpať odpad.

Zisťujú detaily

„Z dôvodu vyplavenia kontajnerov na Rímskej ulici v Šali, mesto operatívne pristavilo na zber zmesového komunálneho odpadu 3 ks 1100 l kontajnerov. Žiadame obyvateľov, aby na zber triedených zložiek použili kontajnery na najbližších stojiskách. V súčasnosti zisťujeme podrobnosti udalosti a zabezpečujeme odstránenie následkov prudkých dažďov,“ uviedla hovorkyňa Mesta Šaľa Dajana Hanesová na sala.sk.

Vo fotogalérii uvidíte súčasný stav na Rímskej ulici vo Veči.

Prečítajte si úplnú verziu článku s fotogalériami, videami a ďalším obsahom na Šaľa24.sk (pri zobrazení úplnej verzie budú účtované využité dáta)

S našim najobľúbenejším dátovým balíkom GIGA s obnovou získate až 1 GB dát len za 2€ / 30 dní. Stačí poslať SMS v tvare: GIGA na číslo 950.

Ak dátový balík nebudete potrebovať, pošlite SMS v tvare: GIGA STOP na číslo 950.