Erika narazila do jeleňa, auto odhodilo: Ošetrovali ju v nemocnici v Trenčíne, FOTO

Trenčianski dopravní policajti vyšetrujú dopravnú nehodu s lesnou zverou – jeleňom. Informovala o tom Elena Antalová z oddelenia komunikácie a prevencie Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Trenčíne.

Podľa jej slov 32-ročná Erika na vozidle VW Passat Combi jazdila v neskorých nočných hodinách po ceste I/9 v smere od Bánoviec nad Bebravou na Drietomu a na rovnom úseku cesty jej z pravej strany vbehol do jazdnej dráhy jeleň.

„Pre krátku vzdialenosť už nedokázala stretu so zverou zabrániť a do jeleňa narazila. Vozidlo po náraze bolo odhodené do protismernej časti vozovky, kde v tom čase jazdil 45-ročný Marián z Trnavy na vozidle VW. Pri dopravnej nehode sa ľahko zranil 45-ročný vodič. Vodička bola jednorazovo ošetrená v nemocnici v Trenčíne. Po zrážke došlo k úhynu jeleňa,“ povedala Antalová.

Tá ďalej uviedla, že policajti podrobili oboch vodičov dychovej skúške s negatívnym výsledkom. „Taktiež vyrozumeli príslušné poľovné združenie. Škoda na vozidlách bola predbežne vyčíslená na asi 13 000 €,“ doplnila.

Ak je vodič účastníkom dopravnej nehody s divo žijúcou zverou, je potrebné udalosť nahlásiť na číslo 158. „Vyhotovte si ihneď po nehode fotodokumentáciu aj zrazeného zvieraťa, lebo vo väčšine prípadov je zver iba omráčená a neskôr môže odísť. Niektoré poisťovne nemusia uznať škodu, ak sa pri spísaní udalosti zver na mieste nenachádza,“ ozrejmila Antalová.

„Po príchode polície na miesto, policajt spíše o udalosti záznam a zabezpečí odstránenie uhynutého zvieraťa miestnym poľovným združením. Škoda na vozidle spôsobená divou zverou je hradená z havarijného poistenia prípadne z pripoistenia k PZP. Ak nemáte žiadne z týchto nepovinných pripoistení, škodu si budete musieť uhradiť sami,“ dodala.

Pozrite si aj foto z nehody.

Prečítajte si úplnú verziu článku s fotogalériami, videami a ďalším obsahom na Trenčín24.sk (pri zobrazení úplnej verzie budú účtované využité dáta)

S našim najobľúbenejším dátovým balíkom GIGA s obnovou získate až 1 GB dát len za 2€ / 30 dní. Stačí poslať SMS v tvare: GIGA na číslo 950.

Ak dátový balík nebudete potrebovať, pošlite SMS v tvare: GIGA STOP na číslo 950.