Martinský skanzen ovládli mäsožravé rastliny: Nechýbali ani exotické orchidey

Výstava mäsožravých rastlín, exotických orchideí, ale aj aktuálne rastúcich húb boli najväčšími lákadlami v poradí 15. ročníka výstavy Človek a príroda v Múzeu slovenskej dediny v Martine.

Návštevníci mali možnosť vytiahnuť si z misky živú vodnú „potvorku“ a prizrieť sa jej bližšie pod mikroskopom. Nemenej zaujímavé bolo aj oboznámenie sa so zaujímavosťami a osobitosťami zo života hmyzu.

„Svoju činnosť prezentovali na výstave Národný park Veľká Fatra a Národný park Malá Fatra. Národný park Veľká Fatra tu uvádzal aj svoj nový film o monitoringu veľkých šeliem. Ľudia to poznali, išlo o živé kamery vo Veľkej Fatre,“ doplnil vedúci Múzea Andreja Kmeťa Andrej Bendík.

Súčasťou podujatia bola aj výstava aktuálne rastúcich húb, ktorá bola spojená s odbornou poradňou.

Malých aj veľkých zaujali sukulenty, kaktusy a exotické orchidey, ktoré predstavili súkromní pestovatelia a návštevníkom zároveň poskytli cenné rady pri pestovaní.

„Slovenská spoločnosť pestovateľov mäsožravých rastlín pripravila výstavu mäsožravých rastlín, ktorá bola spojená s predajom a pestovateľskou poradňou,“ uzavrel Bendík.

Nenechajte si viac ujsť novinky z Martina a okolia a sledujte nás aj na FB.

Prečítajte si úplnú verziu článku s fotogalériami, videami a ďalším obsahom na Martin24.sk (pri zobrazení úplnej verzie budú účtované využité dáta)

S našim najobľúbenejším dátovým balíkom GIGA s obnovou získate až 1 GB dát len za 2€ / 30 dní. Stačí poslať SMS v tvare: GIGA na číslo 950.

Ak dátový balík nebudete potrebovať, pošlite SMS v tvare: GIGA STOP na číslo 950.