Námestie v Rožňave obsadia vojaci so špeciálnou technikou: Deň pred tým sa však môžeme tešiť na vatru!

Veliteľ Gemersko – malohontského práporu radiačnej, chemickej a biologickej ochrany pozýva širokú verejnosť na oslavu 100. výročia plynovej služby a chemického vojska s podporou mesta Rožňava.

Podujatie je rozdelené na dva dni. V ten prvý sa nad mestom uskutoční vatra. Vatra Chemickej storočnice a kultúrny chemický program sa bude konať 16. septembra 2019 v čase od 19:00 do 24:00 hod. na lúke nad pamätníkom Pápeža Jána Pavla II.

Tešiť sa môžeme na vystúpenie súboru Haviar a Radzin, aktivity pre deti, ochutnávku vojenského guláša, a nebude chýbať možnosť vlastnej opekačky.

O deň neskôr, teda 17. septembra 2019 od 10:30 hod. do 13:30 hod. sa v srdci Rožňavy (Námestie baníkov) sa bude konať slávnostný nástup a defilé vojenskej techniky.

Prvým bodom programu bude slávnostný nástup Práporu radiačnej, chemickej a biologickej ochrany za účasti príslušníkov Armády Českej republiky. Následne uvidíme pochod jednotiek s defilé špeciálnej bojovej techniky. Verejnosť určite zaujmú aj statické a dynamické ukážky činnosti / výcviku.

Ako informoval náčelník mestskej polície v Rožňave Róbert Hanuštiak, obyvatelia a návštevníci nášho mesta sa musia pripraviť na dopravné obmedzenie. „To bude súvisieť s oslavami 100. výročia vzniku plynovej služby a chemického vojska, počas ktorých bude dňa 17. septembra 2019 uzatvorené celé centrum mesta,“ uviedol Hanuštiak.

Foto: ilustračné

Prečítajte si úplnú verziu článku s fotogalériami, videami a ďalším obsahom na Rožňava24.sk (pri zobrazení úplnej verzie budú účtované využité dáta)

S našim najobľúbenejším dátovým balíkom GIGA s obnovou získate až 1 GB dát len za 2€ / 30 dní. Stačí poslať SMS v tvare: GIGA na číslo 950.

Ak dátový balík nebudete potrebovať, pošlite SMS v tvare: GIGA STOP na číslo 950.