V Poprade opravujú viaceré chodníky: Vyčlenili na to takmer 200 000 eur

Hovorkyňa mesta Jarmila Hlaváčová uviedla, že práce začali koncom júla a potrvajú do konca septembra.

Hovorkyňa zároveň doplnila, že na spomínané opravy je vyčlenených z mestského rozpočtu 197 000 eur.

„Chodníky sa upravujú v mestských častiach Veľká, Matejovce, tiež v centre mesta, na sídlisku Západ a na sídliskách Juh,“ vymenovala hovorkyňa.

Hlaváčová dodala, že celkovo sa opraví 3,55 kilometra chodníkov a dôjde aj k úprave časti mestských komunikácií. Dohromady sa tak zrekonštruuje viac ako 10 000 metrov štvorcových asfaltových plôch.

„Práce pozostávajú z odstránenia starého asfaltu, nasleduje spojovací postrek, výšková úprava kanalizačných poklopov a tzv. šupátok a zarezanie pracovných spojov. Následne sa položí nový asfalt a zrealizuje sa tiež asfaltová pružná zálievka pracovných spojov,“ konkretizovala priebeh prác Hlaváčová s tým, že k oprave dochádza z dôvodu poškodenia a opotrebovania jednotlivých častí chodníkov. Najväčšie mesto pod Tatrami má v správe približne 107 kilometrov komunikácií pre peších.

Sledujte nás aj na našom Facebooku a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Popradu a okolia.

Foto: ilustračné

Prečítajte si úplnú verziu článku s fotogalériami, videami a ďalším obsahom na Poprad24.sk (pri zobrazení úplnej verzie budú účtované využité dáta)

S našim najobľúbenejším dátovým balíkom GIGA s obnovou získate až 1 GB dát len za 2€ / 30 dní. Stačí poslať SMS v tvare: GIGA na číslo 950.

Ak dátový balík nebudete potrebovať, pošlite SMS v tvare: GIGA STOP na číslo 950.