Zvolenské námestie bude rozvoniavať pirohmi. Okrem dobrôt láka aj pestrý PROGRAM

Aj vy patríte ku gurmánom a radi si pochutnáte na tradičných dobrotách? Potom by ste najbližšiu nedeľu nemali chýbať v centre Zvolena.

Na námestí SNP vo Zvolene sa v nedeľu 15. septembra chystá Olympiáda vo varení bryndzových pirohov. Výťažok z podujatia bude použitý na podporu OZ Svetielko nádeje a prinesie so sebou aj pestrý program.

Program odštartuje o 15:00 samotnou olympiádou. Zároveň budú pripravené aj Ľudové tvorivé dielničky, Ľudový jarmok a Detská škola varenia.

O 15:30 vystúpi Detský folklórny súbor Pyrťan. O 16:00 sa môžete tešiť na ukážka výroby bryndze a o 16:20 sa predstavia Heligonkári z Hontu.

Program bude pokračovať o 17:00 vystúpením Selenčanky – vojvodinských Slovákov žijúcich na Slovensku a o 17:30 sa predstaví Ľudová hudba Ľubomíra Paprčku.

O 18:00 bude vyhodnotená súťaž a program bude o 18:30 pokračovať veselicou s Ľudovou hudbou Ľubomíra Paprčku.

Foto: ilustračné

Prečítajte si úplnú verziu článku s fotogalériami, videami a ďalším obsahom na Zvolen24.sk (pri zobrazení úplnej verzie budú účtované využité dáta)

S našim najobľúbenejším dátovým balíkom GIGA s obnovou získate až 1 GB dát len za 2€ / 30 dní. Stačí poslať SMS v tvare: GIGA na číslo 950.

Ak dátový balík nebudete potrebovať, pošlite SMS v tvare: GIGA STOP na číslo 950.