Bez dáždnikov von nechoďte. Revúca a okolie už s výstrahou 2. stupňa pred dažďom

Meteorológovia Slovenského hydrometeorolo­gického ústavu (SHMÚ) vydali na nedeľu a pondelok výstrahy pred dažďom. Ojedinele sa očakáva úhrn zrážok od 70 až do 110 mm. Varovania neplatia pre západné a východné oblasti našej krajiny. Pršať by však malo postupne na celom území.

„Počasie na území Slovenska bude (tak ako cez víkend) v pondelok ovplyvňovať zvlnený studený front spojený s tlakovou nížou, ktorá sa bude v nasledujúcich hodinách až dňoch presúvať z Talianska, cez Rakúsko, Česko a Poľsko, až nad Baltské more,“ informuje SHMÚ na sociálnej sieti.

Spadnúť môže až 70 mm

2. stupeň výstrahy pred dažďom platí od 8. septembra 22:00 do 9. septembra 2019 19:00 „V okrese Revúca sa miestami očakáva výskyt intenzívneho dažďa s úhrnom zrážok 40 – 80 mm, pričom väčšina zrážok spadne v priebehu 6 až 12 hodín v rámci platnosti výstrahy,“ informuje SHMÚ.

Tento úhrn zrážok predstavuje zvýšené nebezpečenstvo pre ľudské aktivity. Predpokladaný úhrn a intenzita zrážok sú v danej ročnej dobe a oblasti nadpriemerné a pravdepodobnosť spôsobenia škôd je vysoká.

Foto: ilustračné

Prečítajte si úplnú verziu článku s fotogalériami, videami a ďalším obsahom na Revúca24.sk (pri zobrazení úplnej verzie budú účtované využité dáta)

S našim najobľúbenejším dátovým balíkom GIGA s obnovou získate až 1 GB dát len za 2€ / 30 dní. Stačí poslať SMS v tvare: GIGA na číslo 950.

Ak dátový balík nebudete potrebovať, pošlite SMS v tvare: GIGA STOP na číslo 950.