V našom kraji si treba dávať pozor: Polícia upozorňuje na zvýšené riziko

Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Trenčíne upozorňuje motoristickú verejnosť, že v súčasnom období môže očakávať zvýšený výskyt zveri na cestách a tým aj zvýšené riziko vzniku dopravnej nehody spôsobenej stretom so zverou.

Informoval o tom hovorca KR PZ v Trenčíne Pavol Kudlička s tým, že najmä v období ruje stráca zver svoju ostražitosť a je preto obzvlášť dôležité, aby svoju ostražitosť zvýšili vodiči motorových vozidiel.

Výskyt zveri možno podľa jeho slov očakávať najmä:

  • na cestách vedúcich cez súvislé lesné porasty,
  • na cestách vedúcich medzi poľami a lesnými porastmi,
  • na cestách vedúcich okolo vodných tokov.

K zrážke so zverou môže podľa slov krajského policajného hovorcu dôjsť v ktorúkoľvek dennú dobu, ale obzvlášť opatrní by vodiči mali byť najmä za svitania a za súmraku.

Ako ďalej uviedol, veľakrát najmä vysoká zver oslnená svetlami vozidla zostáva strnulo stáť na vozovke a neuteká. „Opačný prípad je jej zmätené pobehovanie po ceste, kedy je ťažké predpokladať ďalší smer jej pohybu,“ doplnil Kudlička.

„V prípade, že uvidíte prechádzať cez cestu len jednu lesnú zver, je vhodné spomaliť čo najviac, pretože je veľmi pravdepodobné, že sa niekde pri ceste nachádza aj zvyšok stáda,“ pridal radu od polície jej hovorca.

Foto: ilustračné

Prečítajte si úplnú verziu článku s fotogalériami, videami a ďalším obsahom na Prievidza247.sk (pri zobrazení úplnej verzie budú účtované využité dáta)

S našim najobľúbenejším dátovým balíkom GIGA s obnovou získate až 1 GB dát len za 2€ / 30 dní. Stačí poslať SMS v tvare: GIGA na číslo 950.

Ak dátový balík nebudete potrebovať, pošlite SMS v tvare: GIGA STOP na číslo 950.