Fiľakovskí dobrovoľní hasiči získali nové zásahové vozidlo, FOTO

Hasičom ho oficiálne odovzdala koncom augusta ministerka vnútra Denisa Saková (Smer-SD) počas výjazdového rokovania vlády v Lučeneckom okrese.

„Dobrovoľní hasiči sú veľakrát na mieste požiaru skôr ako naši profesionáli a často im pri ťažkých výjazdoch držia chrbát. Patrí im za to obrovské „ďakujem“, pretože to robia nezištne a nezriedka na úkor času, ktorý by inak mohli tráviť so svojimi rodinami,“ povedala ministerka pri odovzdaní vozidla.

Podľa slov predsedu fiľakovského DHZ Mariana Mesiarika je nové vozidlo tretie, ktoré majú k dispozícii.

„Doteraz sme mali veľkokapacitnú cisternu Tatra 148, ktorá je špecializovaná na lesné požiare. Vlastníme tiež striekačku Avia s nádržou na 1800 litrov vody,“ konkretizoval.

Ako dodal, táto technika však už nie je najmladšia a často je dlhšie servisovaná. „Preto bude pre nás nové Iveco Daily veľkým pomocníkom,“ uviedol predseda fiľakovského DHZ s tým, že po získaní zásahového vozidla, protipožiarneho vozíka a nového sídla majú už vhodné podmienky i techniku na svoju všestrannú činnosť.

Prečítajte si úplnú verziu článku s fotogalériami, videami a ďalším obsahom na Lučenec24.sk (pri zobrazení úplnej verzie budú účtované využité dáta)

S našim najobľúbenejším dátovým balíkom GIGA s obnovou získate až 1 GB dát len za 2€ / 30 dní. Stačí poslať SMS v tvare: GIGA na číslo 950.

Ak dátový balík nebudete potrebovať, pošlite SMS v tvare: GIGA STOP na číslo 950.