Výstavba nového sídla horskej služby v Jasnej sa zrejme začne na jar budúceho roka

Ministerstvo vnútra SR pripravuje výstavbu nového sídla Horskej záchrannej služby (HZS) v Jasnej v Nízkych Tatrách. So stavebnými prácami sa začne pravdepodobne na jar v roku 2020. TASR to potvrdila Andrea Uhlárová z HZS.

Zlý stav priestorov

„S výstavbou Domu HZS Nízke Tatry Jasná začneme po úspešnom vykonaní verejného obstarávania a ďalších procesných úkonov súvisiacich so začatím stavebných prác a v závislosti od poveternostných podmienok. Predpokladáme, že to bude na jar v roku 2020,“ vysvetlila Uhlárová.

Dôsledkom je nevyhovujúci stav prenajatých priestorov. Podľa Uhlárovej je investícia umiestnená práve do regiónu, kde je vysoký potenciál cestovného ruchu.

„S rastúcim počtom návštevnosti štatisticky rastie aj počet úrazov v horách či na lyžiarskych svahoch. Aj z tohto dôvodu je investícia na tomto mieste významná,“ uvádza Uhlárová.

Modernizácia parku

Nový dom HZS má uspokojiť rastúci dopyt po väčších priestoroch v rámci modernizácie vozového parku, technických a technologických riešeniach, administratívnych priestoroch. „Zaistí sa tak ešte rýchlejší a spoľahlivejší servis s minimalizáciou nákladov,“ povedala Uhlárová.

V oblastnom stredisku Nízke Tatry má horská služba 25 záchranárov, ich počet sa podľa Uhlárovej nebude po výstavbe domu zvyšovať. Po vybudovaní nového sídla HZS v Jasnej sa plánuje výstavba aj v Bystrej a Žiari.

Ilustračné foto, FB HZS

Prečítajte si úplnú verziu článku s fotogalériami, videami a ďalším obsahom na Brezno24.sk (pri zobrazení úplnej verzie budú účtované využité dáta)

S našim najobľúbenejším dátovým balíkom GIGA s obnovou získate až 1 GB dát len za 2€ / 30 dní. Stačí poslať SMS v tvare: GIGA na číslo 950.

Ak dátový balík nebudete potrebovať, pošlite SMS v tvare: GIGA STOP na číslo 950.