Mesto zakročí proti túlavým mačkám: Plánuje ich odchyt a kastráciu

Ako informuje mesto Topoľčany na sociálnej sieti, na základe množstva podnetov a sťažností od obyvateľov sa rozhodli na odchyt a následnú kastráciu túlavých mačiek.

Vykonajú ju v spolupráci s Mestskou políciou a veterinárnym lekárom.

”Odchyt je naplánovaný na sídliskách na druhú polovicu septembra. O presnom termíne realizácie budeme vopred informovať,” informuje topoľčianska radnica.

Deň pred plánovaným odchytom žiada radnica o nekŕmenie túlavých mačiek.

”Odchyt sa bude realizovať pomocou odchytových klietok príslušníkmi mestskej polície. Odchytené a vykastrované zvieratá budú opätovne vrátené na miesto ich odchytu,” ozrejmuje mesto Topoľčany prostredníctvom sociálnej siete.

Radnica sa na záver obracia na občanov nášho mesta s prosbou: ”Zároveň si dovoľujeme občanov požiadať, aby informovali Mestskú políciu o akejkoľvek manipulácii klietkou inou osobou ako príslušníkom MsP. V prípade takéhoto zistenia volajte č. 159. Vopred ďakujeme za spoluprácu.”

Foto: ilustračné

Prečítajte si úplnú verziu článku s fotogalériami, videami a ďalším obsahom na Topoľčany24.sk (pri zobrazení úplnej verzie budú účtované využité dáta)

S našim najobľúbenejším dátovým balíkom GIGA s obnovou získate až 1 GB dát len za 2€ / 30 dní. Stačí poslať SMS v tvare: GIGA na číslo 950.

Ak dátový balík nebudete potrebovať, pošlite SMS v tvare: GIGA STOP na číslo 950.