Nové priestory aj milé privítanie: Škôlkarov v Spišskej vítali chlebom a soľou, FOTO

V pondelok sa po dvoch mesiacoch oddychu znovu otvorili školské brány a žiaci opäť zasadli do školských lavíc. Prázdniny sa skončili aj tým najmenším, ktorí tiež nastúpili do materských škôl. Pre Materskú školu S. Tomášika v Spišskej Novej Vsi nastala tento rok zmena v podobe nových priestorov a preto sa rozhodli deti privítať tak, ako bolo zvykom kedysi.

„Celá materská škola spolu s deťmi a kolektívom sa presunula do MŠ Jilemnického na sídlisko Mier, kde sme dostali jeden pavilón,“ priblížila riaditeľka škôlky Eva Karaffová s tým , že nové priestory si zaslúžili aj výnimočné privítanie.

„Rozhodli sme sa preto pre tradičný slovenský zvyk a deti aj ich rodičov sme vítali doma upečeným chlebom a soľou. Rodičia boli príjemne prekvapení a pochutili si aj naše deti,“ doplnila.

Atmosféru nového školského roka v nových priestoroch spestrila hrou na akordeóne aj pani učiteľka Jurjaková. Všetky deti nadôvažok dostali i sladkú odmenu.

Privítanie ako aj nové priestory materskej školy si môžete pozrieť v našej galérii.

Sledujte nás aj na našom Facebooku, Instagrame a Twitteri a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah zo Spišskej a okolia.

Prečítajte si úplnú verziu článku s fotogalériami, videami a ďalším obsahom na Spišská24.sk (pri zobrazení úplnej verzie budú účtované využité dáta)

S našim najobľúbenejším dátovým balíkom GIGA s obnovou získate až 1 GB dát len za 2€ / 30 dní. Stačí poslať SMS v tvare: GIGA na číslo 950.

Ak dátový balík nebudete potrebovať, pošlite SMS v tvare: GIGA STOP na číslo 950.