V Šali spoznáte tajomstvá vesmíru: Cez ďalekohľady môžete pozorovať hviezdy

Dávni astronómovia skúmali, ktoré planéty okrem Zeme ešte existujú. Mnoho ľudí sa tejto problematike venuje na laickej úrovni a tí ostatní zase profesionálne.

Astronómovia

Práve odborníci budú tí, ktorí poodhalia tajomstvá oblohy. V Kultúrnom stredisku Večierka v Šali už onedlho môžete zažiť Večer s astronómiou.

Podujatie organizuje Nitriansky samosprávny kraj, Krajské osvetové stredisko v Nitre, Miestna organizácia Slovenského zväzu astronómov v Nitre a Mesto Šaľa s Mestským kultúrnym strediskom a KS Večierka.

Vo štvrtok 5. septembra 2019 bude od 19.00 do 22.00 hod. v priestoroch KS Večierka v Šali pripravený program k tejto tematike. Od 19.00 hod. do 20.00 hod. bude prednáška Jesenné súhvezdia a ich objekty.

Pozorovanie oblohy

Pozorovať oblohu pomocou ďalekohľadov budete môcť taktiež v tomto čase. Prístroje budú rozmiestnené v záhrade kultúrneho strediska Večierka. Od 20.00 hod. bude pre záujemcov k dispozícii aj možnosť pozrieť si odborné filmy. Kto by mal záujem, môže sa odborníkov astronómov opýtať na čokoľvek. Radi odpovedia na otázky.

Vo fotogalérii uvidíte víťazné práce zo súťaže Vesmír očami detí.

Foto: ilustračné

Prečítajte si úplnú verziu článku s fotogalériami, videami a ďalším obsahom na Šaľa24.sk (pri zobrazení úplnej verzie budú účtované využité dáta)

S našim najobľúbenejším dátovým balíkom GIGA s obnovou získate až 1 GB dát len za 2€ / 30 dní. Stačí poslať SMS v tvare: GIGA na číslo 950.

Ak dátový balík nebudete potrebovať, pošlite SMS v tvare: GIGA STOP na číslo 950.