Čaká Trnavu kolaps? Jarmok a futbal v jeden deň, uzavrú Športovú aj Kollárovu

O uzávere ulíc a parkovísk počas jarmoku nedávno informovala radnica na svojom webe. Niektoré parkoviská a miestne komunikácie sú uzavreté od pondelka 2. septembra od 7:00.

Toto obmedzenie by sa podľa radnice malo týkať ulíc: Vajanského, Radlinského, Doplnopotočnej, Paulínskej, Dolných bášt, Trhovej, Trojičného námestia, Hviezdoslavovej, Hlavnej a Sadu Antona Bernoláka.

Uzávera podľa informácií z mesta potrvá až do 9. septembra do 17:00. Prejazdné budú ulice Halenárska smerom na Invalidskú ulicu, Hornopotočná a Pekárska. Vajanského ulica bude od parkoviska pri okresnom úrade po Zámočnícku ulicu obojsmerná.

Počas jarmoku treba rátať aj s viacerými obmedzeniami kvôli futbalu. V piatok 6. septembra o 20:45 sa v Trnave bude hrať kvalifikačný zápas medzi Slovenskom a Chorvátskom.

Ako informovalo mesto na svojej stránke, z dôvodu medzinárodného futbalového zápasu Slovensko – Chorvátsko sa uskutoční úplná uzávierka na Športovej ulici. Doba uzávierky je naplánovaná od 10:00 dňa 5. septembra do 24:00 dňa 6. septembra.

„Úplná uzávierka na Športovej ulici bude od križovatky s ulicou Dolné bašty po križovatku s Kollárovou ulicou, dĺžka uzavretého úseku cca 230 m,“ informuje radnica.

Cez Kollárovu neprejdete 6. septembra v čase od 17:30 do približne 24:00. Uzatvorená bude v úseku od križovatky ulíc Kollárova – Rázusova po križovatku ulice Kollárova – vjazd do podzemných garáží City Arény.

Obchádzková trasa podľa mesta nie je možná, keďže sa Tradičný trnavský jarmok koná v celom centre mesta.

Polícia odporúča návštevníkom, aby podľa možnosti necestovali do Trnavy autami pre očakávané komplikácie s parkovaním a radšej využili prímestskú hromadnú dopravu.

V meste bude na verejný poriadok dohliadať zvýšený počet policajných hliadok a poriadkových síl. Policajti zároveň vyzývajú návštevníkov oboch podujatí k vzájomnej tolerancii a ohľaduplnosti.

Foto: Ilustračné

Prečítajte si úplnú verziu článku s fotogalériami, videami a ďalším obsahom na Dnes24.sk (pri zobrazení úplnej verzie budú účtované využité dáta)

S našim najobľúbenejším dátovým balíkom GIGA s obnovou získate až 1 GB dát len za 2€ / 30 dní. Stačí poslať SMS v tvare: GIGA na číslo 950.

Ak dátový balík nebudete potrebovať, pošlite SMS v tvare: GIGA STOP na číslo 950.