Podporte zaujímavý knižný projekt: Hlohovčan vydáva jedinečnú knižku palindrómov

V elipse spí lev je názov knihy hlohovského stredoškolského učiteľa a muzikanta Stana Kamenčíka, ktorý zozbieral a vytvoril 100 + 1 palindrom a v spolupráci s karikaturistom Stanom Kochanom spoločne chystajú jej vydanie.

Podporiť tento projekt môžete aj vy prostredníctvom startlabu, do cieľovej sumy potrebnej na vydanie knihy stále chýba niekoľko desiatok eur. Výmenou za príspevok vyššej hodnoty dostanete samotnú knižku, alebo ďalšie upomienkové predmety (odznak, reprodukciu ilustrácie, tričko s potlačou) a vaše meno bude uvedené v knižke.

A čo je to vlastne ten palindróm?

Palindróm je slovo alebo veta, ktorá sa dá čítať z oboch strán rovnako, napr. Kobyla má malý bok, V elipse spí lev a pod.

„Myšlienka vedúca k vzniku tejto knižky pochádza už z môjho detstva, keď ma slová a vety znejúce v oboch smeroch rovnako čímsi priťahovali. Do dneška som ich zozbieral a vytvoril vyše 500. Až o takmer 30 rokov neskôr som sa šťastným sledom udalostí skontaktoval s mojím obľúbeným autorom kresleného humoru – Stanom Kochanom, ktorému sa môj nápad vydať knihu zapáčil,“ opisuje Stano Kamenčík vznik knižky.

Autori plánujú knižku uviesť do života v palindromický dátum 9. 10. 2019 na happeningu v Empírovom divadle v Hlohovci. „Program bude plný prekvapení a zaujímavých hostí, okrem iného zaznie i palindromická pieseň,“ sľubuje zaujímavý krst knihy Stano.

Foto: ilustračné

Prečítajte si úplnú verziu článku s fotogalériami, videami a ďalším obsahom na Hlohovec24.sk (pri zobrazení úplnej verzie budú účtované využité dáta)

S našim najobľúbenejším dátovým balíkom GIGA s obnovou získate až 1 GB dát len za 2€ / 30 dní. Stačí poslať SMS v tvare: GIGA na číslo 950.

Ak dátový balík nebudete potrebovať, pošlite SMS v tvare: GIGA STOP na číslo 950.