Samsung má obmedziť výrobu LCD displejov a zamerať sa na nové QD-OLED

Samsung patrí k popredným výrobcom displejov na svete. Najnovším prírastkom v produktovom rade budú panely Quantum Dot OLED (QD-OLED). Kórejský výrobca už používa technológiu Quantum Dot v televízoroch, zatiaľčo OLED je na poli mobilných telefónov doma už zhruba 10 rokov. Samsung sa teraz snaží spojiť to najlepšie z oboch technológií do jedného riešenia. 

Nová správa The Korea Herald tvrdí, že Samsung už začal obmedzovať výrobné linky LCD displejov vo svojich závodoch v Južnej Kórei. Hlavným dôvodom má byť najmä znížená ziskovosť a dopyt. Tento krok by tiež umožnil alokovať viac zdrojov spoločnosti práve na výrobu nových QD-OLED, ktorých uvedenie sa očakáva už čoskoro. Zatiaľ však nie sú k dispozícii žiadne podrobnosti o tom, kedy presne a v akom zariadení novinky uvidíme. 

Displeje Quantum Dot sú v podstate kombináciou medzi tradičnými LCD a OLED panelmi. Vďaka filtrom dokážu premieňať svetlo modrých LEDiek na zelenú a červenú, pričom celý proces spotrebuje menej energie. Panely QD-OLED budú energeticky šetrnejšie s vyššou presnosťou a vernosťou farieb. Analytici odhadujú, že nová technológia bude najskôr debutovať v televízoroch. 

Zdroj: The Korea Herald

 

Prečítajte si úplnú verziu článku s fotogalériami, videami a ďalším obsahom na Fony.sk (pri zobrazení úplnej verzie budú účtované využité dáta)

S našim najobľúbenejším dátovým balíkom GIGA s obnovou získate až 1 GB dát len za 2€ / 30 dní. Stačí poslať SMS v tvare: GIGA na číslo 950.

Ak dátový balík nebudete potrebovať, pošlite SMS v tvare: GIGA STOP na číslo 950.