Obľúbená Country Šuňava je späť: Užiť si parádny program môžete úplne zadarmo

Country Weekend Šuňava má pod Tatrami dlhodobú tradíciu. Devätnásť ročníkov bolo známych pod názvom Country Weekend Šuňava. Po ročnej prestávke sa tento obľúbený festival vracia späť.

Jubilejný 20. ročník organizovaný staro-novým organizačným tímom, sa bude konať na tradičnej lúke v Šuňave 23. a 24. augusta.

„Podujatie bude v piatok štartovacou čiarou pre novú kapelu Endless Road z Popradu, ktorú tvoria skúsení muzikanti. Pavol Drapák síce obsadí post moderátora, ale keďže je to v prvom rade spevák, predstaví sa aj v tejto polohe,“ prezradil organizátor festivalu Lukáš Béreš s tým, že z Bratislavy príde aj posila v podobe kapely BG Time. Piatkový večer zapichnú Vidly, country stálica z Betliara.

Ako Béreš ďalej uviedol, sobotný program začne staré dobré Country Casino z Prešova a po nich známa kapela folkovej, dnes už folk-rockovo-popovej scény Mince vo fontáne z Liptovského Mikuláša.

Predstaví sa aj bratislavská kapela Grajciar, ktorej zostavu tvoria muzikanti stojaci pri zrode country a bluegrassovej scény na Slovensku. „Svoje zbrane vytiahne zaujímavá kapela spišského regiónu The Colt zo Spišskej Novej Vsi. Po tombole a slávnostnom zapálení vatry nastúpi „zlatý klinec“ z Česka Zelenáči. Sobotný večer, ktorý veríme, že bude „pod hviezdami“, prenecháme hviezdam zo stredného Slovenska,“ predstavil ďalších hostí organizátor a dodal, že kvalitu zrelej hudobnej úrody prinesie Vodopád z Brezna a predstaví sa kapela B2 z Prievidze, ktorá odohrá country bál.

„Veríme, že všetci návštevníci si radi prídu vyskúšať aj mnoho sprievodných atrakcií ako moto 4×4, pivné súťaže, nafukovadlá, kovbojov, jazdu na koňoch, indiánske mestečko, westernové divadlo či ďalšie detské súťaže,“ uzavrel Béreš s pozvánkou aj na záverečný country bál. Vstupné, parkovanie aj stanovanie je zadarmo. Viac informácii nájdete na www.countrysunava.sk.

foto: ilustračné

Prečítajte si úplnú verziu článku s fotogalériami, videami a ďalším obsahom na Poprad24.sk (pri zobrazení úplnej verzie budú účtované využité dáta)

S našim najobľúbenejším dátovým balíkom GIGA s obnovou získate až 1 GB dát len za 2€ / 30 dní. Stačí poslať SMS v tvare: GIGA na číslo 950.

Ak dátový balík nebudete potrebovať, pošlite SMS v tvare: GIGA STOP na číslo 950.