V Prievidzi sa zrazili dva nákladiaky s autom: Hlásia troch zranených, FOTO

Na ceste č. III/1778 v katastri mesta Prievidza sa stala v pondelok 19. augusta krátko po 17.30 h dopravná nehoda dvoch nákladných a jedného osobného motorového vozidla. Informoval o tom hovorca Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Trenčíne Marián Petrík.

Na zásah boli podľa jeho slov postupne vyslaní ôsmi príslušníci Hasičského a záchranného zboru z Prievidze s tromi zásahovými vozidlami.

„Po príchode hasičov na ohlásené miesto bolo prieskumom zistené, že v dôsledku udalosti sa zranili tri osoby, ktoré sa nachádzali mimo postihnutých nákladných vozidiel, z ktorých vytekali prevádzkové kvapaliny,“ povedal Petrík.

Ten ďalej uviedol, že päťčlenná posádka osobného motorového vozidla bola bez zranení.

Zasahujúci hasiči poskytli zraneným osobám prvú pomoc a následne asistovali lekárovi a zdravotníkom ZZS pri ďalšom ošetrovaní. „Súčasne na havarovaných vozidlách vykonali protipožiarne opatrenia a zamedzili ďalšiemu úniku prevádzkových kvapalín,“ opísal práce hasičov Petrík.

Podľa jeho slov príslušníci HaZZ prostredníctvom absorpčnej látky zachytávali uniknuté kvapaliny a po zdokumentovaní udalosti políciou a odtiahnutí havarovaných vozidiel postupne z vozovky odstránili vytečené prevádzkové kvapaliny.

Pozrite si aj foto priamo z miesta.

Prečítajte si úplnú verziu článku s fotogalériami, videami a ďalším obsahom na Prievidza247.sk (pri zobrazení úplnej verzie budú účtované využité dáta)

S našim najobľúbenejším dátovým balíkom GIGA s obnovou získate až 1 GB dát len za 2€ / 30 dní. Stačí poslať SMS v tvare: GIGA na číslo 950.

Ak dátový balík nebudete potrebovať, pošlite SMS v tvare: GIGA STOP na číslo 950.