Šaľa ide reorganizovať dopravu: Zmodernizujú stanicu a pribudnú parkoviská

Súčasťou projektu je aj premiestnenie autobusovej stanice a celková rekonštrukcia predstaničného priestoru.

„Zvyšujúce sa nároky na statickú dopravu na území mesta Šaľa sa negatívne odrážajú aj v priestoroch pri železničnej a autobusovej stanici. Neorganizované parkovanie, spoločný koridor pre pešiu a automobilovú dopravu s množstvom kolíznych bodov, neexistencia usporiadania uličného priestoru a zlý stavebno-technický stav spevnených plôch si vyžaduje reorganizáciu a rekonštrukciu,„u­viedlo vedenie mesta.

Segregácia dopravy

Potrebu zmien šalianska radnica uviedla „za účelom zvýšenia kapacity parkovísk, logického usporiadania a segregáciu jednotlivých druhov dopráv.“

Koncept vytvorenia zóny integrovanej dopravy zahŕňa vytvorenie novej autobusovej stanice v nadväznosti na železničnú stanicu, vybudovanie dostatku záchytných parkovacích miest pre osobné automobily, bicykle aj motocykle, napojenie na pešie trasy, cyklochodník a vytvorenie kvalitného nástupného parteru s odpočinkovými plochami pre návštevníkov a cestujúcich.

Pre autá aj motorky

Vzniknúť by malo minimálne 256 parkovacích miest pre automobily a 14 pre motocykle. Priestor na parkovanie 20 bicyklov na jestvujúcich plochách pri železničnej stanici zostane zachovaný, doplní ho 40 až 50 miest novovzniknutých státí s výhľadom do 100 miest.

Takmer 5 miliónov

Výstavba by sa mala začať na jar 2021, jej ukončenie je plánované v zimných mesiacoch 2023. Celkové náklady stavby sú orientačne vyčíslené na 4,7 milióna eur bez DPH.

Vo fotogralérii si pozrite, ako by mal predstaničný priestor v Šali vyzerať.

Foto: ilustračné

Prečítajte si úplnú verziu článku s fotogalériami, videami a ďalším obsahom na Šaľa24.sk (pri zobrazení úplnej verzie budú účtované využité dáta)

S našim najobľúbenejším dátovým balíkom GIGA s obnovou získate až 1 GB dát len za 2€ / 30 dní. Stačí poslať SMS v tvare: GIGA na číslo 950.

Ak dátový balík nebudete potrebovať, pošlite SMS v tvare: GIGA STOP na číslo 950.