Papierové cestovné lístky na verejnú dopravu budú ešte platné, nová tarifa platí už od septembra

Vzhľadom na viaceré žiadosti sa vedenie DPMK rozhodlo vyjsť v ústrety cestujúcim a upravuje spôsob výmeny papierových cestovných lístkov všetkých druhov, ktorým končí platnosť 31. augusta.

Výmena na Bardejovskej ulici

Doteraz nespotrebované cestovné lístky bude možné využiť v prostriedkoch MHD ešte do nedele 15.septembra 2019.

Pri označení v prostriedkoch MHD musí byť ich hodnota minimálne v rovnakej výške ako už v tom čase platný cestovný lístok podľa Tarify DPMK (napr. 90 alebo 45 centov).

DPMK zároveň oznamuje cestujúcim, že od pondelka 2. septembra do piatku 13.septembra 2019 vymení vo svojom zákazníckom centre na Bardejovskej ulici 6.

Otváracie hodiny sú pondelok až piatok 7.00 – 18.00 hodiny. Vymenia všetky nespotrebované cestovné lístky v prípade, ak cestujúci preukáže ich kúpu pokladničným bločkom.

Bez dokladu o kúpe bude možné vymeniť cestovné lístky maximálne do hodnoty 5 eur na jednu osobu s tým, že cestujúci musí vypísať predložený formulár a predložiť svoj doklad totožnosti.

Podľa novej tarify už nebudú v predaji lacnejšie 4 zastavkové lístky a zvyšuje sa aj vek u bezplatnej dopravy pre seniorov. Zadarmo budú môcť cestovať len občania nad 70 rokov. (predtým od 68 rokov)

Prečítajte si úplnú verziu článku s fotogalériami, videami a ďalším obsahom na Košice24.sk (pri zobrazení úplnej verzie budú účtované využité dáta)

S našim najobľúbenejším dátovým balíkom GIGA s obnovou získate až 1 GB dát len za 2€ / 30 dní. Stačí poslať SMS v tvare: GIGA na číslo 950.

Ak dátový balík nebudete potrebovať, pošlite SMS v tvare: GIGA STOP na číslo 950.