Pripravte sa na dopravné obmedzenia: Centrum Bardejova bude dočasne uzavreté

Už budúci víkend sa začne v Bardejove 48. ročník najobľúbenejšieho a najväčšieho podujatia – Bardejovský jarmok, ktorý priláka do historického centra tisíce návštevníkov.

„Očakávame účasť cez 40-tisíc domácich či cezpoľných návštevníkov,“ uviedol Mikuláš Serečun z Odd. komunálnych činností a dopravy MsÚ v Bardejove.

„Bardejovský jarmok je fenomén, ktorý si nenechá ujsť žiaden rodák. Aj preto sme termín konania jarmoku stanovili fixne – vždy na posledný prázdninový augustový víkend. Asi nenájdeme Bardejovčana, ktorý by sa neprišiel pozrieť. Kvôli jarmoku sa domov vracajú aj ľudia zo zahraničia, aby si ho mohli užiť spolu s rodinami, priateľmi,“ doplnil Mikuláš Šefčík z MsÚ Bardejov.

Viaceré obmedzenia

Mnohí z nich sa na jarmok vyberú autom, no historické centrum a jeho priľahlé uličky budú pre automobilovú dopravu uzavreté, s výnimkou zásobovania. V dňoch konania jarmoku, a teda od 20.8. v čase od 09:00 hod. do pondelka 26.8. do 15:30 hod., je preto naplánovaná uzávierka cestných komunikácií na viacerých úsekoch. Úplná uzávierka štátnej cesty I/77 v Bardejove v úseku od križovatky ul. Štefánikova, T. Ševčenku a Mlynská – prieťah ul. Dlhý rad, po križovatku ul. Slovenská – Krátky rad – Dlhý rad a uzávierka miestnych komunikácií:

 • Jiráskova v úseku od križovatky s ul. Dlhý rad do križovatky s ul. Komenského a ul. Františkánov
 • Komenského v úseku od križovatky s ul. Jiráskova a ul. Františkánov do križovatky s ul. Mlynská a ul. Sv. Jakuba (kruhová križovatka)
 • Hviezdoslavova v úseku od križovatky s ul. Jiráskova a ul. Partizánska do križovatky s ul. Baštová a ul. Miškovského,
 • Kellerova od križovatky s ul. Dlhý rad a Radničné námestie do križovatky s ul. Hurbanova,
 • Mlynská – parkovisko pred (Židovské suburbium),
 • Partizánska – v úseku od (parkovisko pri Átriu) po ul. Jiráskova
 • Na hradbách v úseku od križovatky s ul. Stöcklova do križovatky s ul. Radničné námestie

Náhradná obchádzková trasa úseku cesty I/77 bude vyznačená prenosnými dopravnými značkami a povedie po miestnych komunikáciách nasledovne:

 • v smere od SL do PO povedie po ceste I/77 juhozápadného obchvatu mesta Bardejov na cestu ul. Kpt. Nálepku v Bardejove a v opačnom smere a opačnom slede
 • v meste Bardejov z ul. Štefánikova po ul. Mikulovská-Partizánska-Ťačevská na ul. Kpt. Nálepku v Bardejove, platí aj v opačnom smere v opačnom slede
 • v smere od SL do SK povedie po ceste I/77 juhozápadného obchvatu mesta Bardejov, na cestu II/545 ul. Starý blich-Krátky rad-Slovenská v Bardejove a v opačnom smere a opačnom slede
 • v meste Bardejov z ul. Štefánikova po ul. T. Ševčenku-Nábrežná-Kúpeľná na cestu I/77 ul. Slovenská v Bardejove, platí aj v opačnom smere v opačnom slede

„Žiadame vodičov, ktorí budú prechádzať uvedeným úsekom, aby venovali zvýšenú pozornosť vedeniu motorového vozidla a prenosnému dopravnému značeniu na obchádzkových trasách. Už tretí rok bude na podujatí aj atrakcia – tentokrát parný Jarmočný vlak s vyhliadkovými jazdami pre deti, ktorý bude premávať v nedeľu,“ zdôraznil Serečun.

Zmeny sa dotknú aj mestskej aj prímestskej dopravy. V prímestskej doprave následovne zo smeru Svidník – Poprad bude vedená po Ul. Kúpeľná – Nábrežná – T. Ševčenku – Štefánikova. To platí aj pre opačný smer v opačnom slede, so zastávkou pri HYPERNOVE v oboch smeroch. V mestskej doprave v smere ulíc Duklianska – Slovenská – Nový Sad – Fučíkova – T. Ševčenku – Mlynská a Komenského platí aj pre opačný smer v opačnom slede so zastávkami:

 • Zastávka DLHÝ RAD – OKR. ÚRAD bude v oboch smeroch dočasne presunutá a nahradí ju zastávka FUČÍKOVA – Hotel ARTIN a zastávka na Ul. NOVÝ SAD v oboch smeroch.
 • Zastávku Ul. JIRÁSKOVA – ZŠ v smere do B. KÚPEĽOV nahradí dočasne zriadená zastávka na Ul. MLYNSKÁ. V smere na Ťačevskú zastávku UL. JIRÁSKOVA nahradia zastávky SV. JAKUBA a KOMENSKÉHO – SPŠ podľa trasy spojov.
 • Zastávka KOMENSKÉHO SPŠ v smere B. KÚPELE bude dočasne presunutá na Ul. MLYNSKÁ.
 • Zastávku PARTIZÁNSKA – OKR. SÚD nahradí zastávka PARTIZÁNSKA – POLÍCIA.

Návštevníkom Bardejovského jarmoku budú mať k dispozícií parkoviská na priľahlých mestských parkoviskách bezplatne. Zadarmo bude k dispozícii aj zhruba sto parkovacích miest na záchytnom parkovisku, vybudovanom na ulici Krátky rad.

Pozrite si našu fotogalériu z predchádzajúceho ročníka Bardejovského jarmoku!

Foto: Ilustračné

Prečítajte si úplnú verziu článku s fotogalériami, videami a ďalším obsahom na Bardejov24.sk (pri zobrazení úplnej verzie budú účtované využité dáta)

S našim najobľúbenejším dátovým balíkom GIGA s obnovou získate až 1 GB dát len za 2€ / 30 dní. Stačí poslať SMS v tvare: GIGA na číslo 950.

Ak dátový balík nebudete potrebovať, pošlite SMS v tvare: GIGA STOP na číslo 950.