Rozkvet hostí slávnosti: Ožije kaplnka a tiež areál pod ňou, PROGRAM

Najväčšie považskobystrické sídlisko Rozkvet sa môže tešiť na blížiaci sa 19. ročník Helenských hodových slávností (HHS). Tie sa uskutočnia už počas najbližšieho víkendu.

V sobotu 17. augusta o 18.00 h bude v rámci nich vo vestibule Súkromnej základnej školy DSA Rozkvet vernisáž a vyhlásenie výsledkov letnej fotografickej súťaže FotoROZKVET 2019. Súťaž vyhlásil VMČ Rozkvet a PX Centrum. „Hlavné zameranie súťaže je orientované na zachytenie života a krásy nášho sídliska, mesta a kraja na fotografii,“ informoval VMČ. V rámci toho bude aj výstava detských výtvarných prác a odovzdanie ocenení víťazom súťaže. Výstava bude potom otvorená aj v nedeľu 18. augusta od 13.00 h do 18.00 h.

Ide o sprievodné podujatie k HHS. Ich hlavný kultúrny program sa odohrá v nedeľu od 15.30 h v areáli detského ihriska pod Kaplnkou sv. Heleny.

V nej ešte o 10.00 h bude slávnostná svätá omša, počas ktorej budú do života uvedené nové zvony, aby symbol obnovenia kaplnky po minuloročnom požiari. „Zvony posvätí biskup Tomáš Galis a počas eucharistie im dá meno. Je to výnimočná príležitosť na to, aby sa aj bežní ľudia mohli zvonov dotknúť,“ uviedol Wieslaw Krzyszycha, správca farnosti Rozkvet.

Pre návštevníkov hodových slávností sú pripravené aj sprievodné atrakcie. A to stánky umeleckých a ľudových remeselníkov, atrakcie pre deti, stánky s občerstvením atď.

V kultúrnom programe pod taktovkou moderátora Pavla Hrobárika od 15.30 h vystúpia SZUŠ STELLA, DS Rozkveťáčik, skupina Studnička, Jaroslav Gažúr, Silvia a Peter Klimentovci, TEAM revival a Happyband orchestra.

Program Helenských hodových slávností 2019

Sobota 17. augusta

  • 18:00 – Vernisáž výstavy fotografií FOTOROZKVET 2019 a detských výtvarných prác (vestibul SZŠ DSA Rozkvet)

Nedeľa 18. augusta

  • 10:00 – Slávnostná svätá omša (Kaplnka sv. Heleny)
  • 15:30 – Kultúrny program (detské ihrisko pod kaplnkou)
  • SZUŠ STELLA Považská Bystrica
  • Detský súbor ROZKVEŤÁČIK, CCVČ Rozkvet
  • Dievčenská spevácka skupina Studnička, Dolná Mariková
  • Jaroslav Gažúr
  • Silvia a Peter Klimentovci
  • TEAM revival, Martin
  • Happyband orchestra

Sledujte nás aj na našom Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť zaujímavý obsah z Považskej Bystrice a okolia.

Takto to vyzeralo na HHS v minulosti.

Foto: ilustračné

Prečítajte si úplnú verziu článku s fotogalériami, videami a ďalším obsahom na Považská24.sk (pri zobrazení úplnej verzie budú účtované využité dáta)

S našim najobľúbenejším dátovým balíkom GIGA s obnovou získate až 1 GB dát len za 2€ / 30 dní. Stačí poslať SMS v tvare: GIGA na číslo 950.

Ak dátový balík nebudete potrebovať, pošlite SMS v tvare: GIGA STOP na číslo 950.