Na nepoznanie: Aj takéto pohľady prináša renovácia farského kostola v Humennom! FOTO

Začiatkom augusta zatvoril svoje brány kostol Všetkých svätých v Humennom. A to z dôvodu ďalšej etapy rekonštrukčných prác.

Ako farnosť informovala, koncom júna bola ukončené prvá etapa realizácie projektu modernizácie kostola, ktorej súčasťou boli nová vzduchotechnika pre kostol, kompletná projektová dokumentácia ku všetkým ďalším odborným prácam, elektrifikácia, podlahové kúrenie, ozvučenie či kamerový systém.

V rámci tejto etapy dôjde aj k výmene podlahy a tiež k výmaľbe. Ako pred časom uviedol dekan František Mariňák, pre obnovu sa rozhodli z dôvodu, že v roku 2022 si budú pripomínať 700. výročie od prvej písomnej zmienky o ich farnosti.

„Najprv sme chceli len vymaľovať, potom sa k tomu pridala potreba vykurovania, resp. temperovania kostola, akútnou sa javila aj potreba obnovy jeho elektrifikácie. Keďže je to kostol, z ktorého dýcha história, je dôležité ju prepojiť so súčasnosťou,“ vysvetlil F. Mariňák.

S ukončením obnovy kostola sa počíta do konca októbra tohto roka.

Dovtedy sa sväté omše namiesto tohto kostola konajú na miestach, kde v menšom počte sa aj konali a to v nemocnici či v saleziánskom stredisko, no aj v budove miestneho mestského úradu.

Sledujte nás aj na našom Facebooku, Instagrame a Twitteri a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Humenného a okolia.

Prečítajte si úplnú verziu článku s fotogalériami, videami a ďalším obsahom na Humenné24.sk (pri zobrazení úplnej verzie budú účtované využité dáta)

S našim najobľúbenejším dátovým balíkom GIGA s obnovou získate až 1 GB dát len za 2€ / 30 dní. Stačí poslať SMS v tvare: GIGA na číslo 950.

Ak dátový balík nebudete potrebovať, pošlite SMS v tvare: GIGA STOP na číslo 950.