Mladá žena nemá vodičák: Napriek tomu šoférovala, nafúkala 2,5 promile

„Policajná hliadka PMJ spozorovala v pondelok (12.8.) nadránom o 03.10 h na Zelenom kríčku v Trnave Renault Thalia jazdiaci zo strany na stranu, cez všetky jazdné pruhy,“ informovala Martina Kredatusová, hovorkyňa Krajského riaditeľstva (KR) Policajného zboru (PZ) v Trnave.

Podozrivé auto preto policajti zastavili, no to, čo nasledovalo pravdepodobne nečakali.

„Šoférovala ho 25-ročná žena z Brestovian, Horných Lovčíc, ktorá vôbec nie je držiteľkou vodičského preukazu,“ ozrejmuje policajná hovorkyňa Martina Kredatusová.

„Dychovou skúškou jej policajti najprv namerali 1,13mg alkoholu, pričom opakovanou skúškou „nafúkala“ ešte viac, a to 1,21 mg, čo je v prepočte 2,52 promile,“ upresnila Kredatusová.

Ako ďalej dodáva hovorkyňa KR PZ v Trnave, hliadka mladú ženu obmedzila na osobnej slobode a predviedla na policajný útvar.

„Poverený príslušník dopravného inšpektorátu (ne)vodičku obvinil z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky a umiestnil do cely policajného zaistenia,“uviedla a dodala že v takzvanom superrýchlom konaní, o jej treste rozhodol súd.

Prečítajte si úplnú verziu článku s fotogalériami, videami a ďalším obsahom na Dnes24.sk (pri zobrazení úplnej verzie budú účtované využité dáta)

S našim najobľúbenejším dátovým balíkom GIGA s obnovou získate až 1 GB dát len za 2€ / 30 dní. Stačí poslať SMS v tvare: GIGA na číslo 950.

Ak dátový balík nebudete potrebovať, pošlite SMS v tvare: GIGA STOP na číslo 950.