Samsung Galaxy Note 10+ láme rekordy v teste DisplayMate

DisplayMate sa zaoberá rôznymi aspektami obrazovej kvality. Ponúka celosvetovo uznávaný test, na ktorý sa odvolávajú aj známe weby ako The Wall Street Journal, PC World, Cnet a iné. Jeho rukami teraz prešiel  Samsung Galaxy Note 10+, ktorý ponúka novú generáciu Dynamic AMOLED displeja. Podľa výsledkov testu sú vylepšenia, ktoré do novej zobrazovacej jednotky Samsung implementoval, naozaj významné. 

Displej Galaxy Note 10+ nastavil a prekonal viacero rekordov. Stal sa kráľom v absolútnej presnosti farieb s hodnotou 0,4 JNCD. V praxi to znamená verné zobrazenie farieb reálneho sveta, ktoré vyniknú na fotografiách, videách či televíznom obsahu. Novinka od Samsungu ponúka zatiaľ najjasnejší displej výrobcu. V režime vysokého jasu dosahuje pri úplne bielej obrazovke hodnotu 778 nitov, čím prekonáva Galaxy Note 9 o 10 %. 

Dynamic AMOLED displej v Galaxy Note 10+ v teste zaznamenal aj najvyššiu presnosť kontrastu s hodnotou 2,17 gama, ktorá má byť vizuálne nerozoznateľná od dokonalého obrazu. Okrem toho má najmenší posun v mierke kontrastu, najmenšiu zmenu maximálnej svietivosti s obsahom obrázka, najväčší natívny farebný gamut a najnižšiu odleskovosť na úrovni 4,3 %. 

Výsledky testov uzatvára najnižšia zmena jasu v porovnaní s pozorovacím uhlom (24 % pri 30 stupňoch a najvyššie viditeľné rozlíšenie obrazovky 3K (3040×1440 px). 4K sa totiž na smartfónoch nezobrazuje vizuálne najostrejšie kvôli veľkosti displejov a je skôr vhodné pre väčšie obrazovky televízorov. 

Zdroj: displaymate.com

 

Prečítajte si úplnú verziu článku s fotogalériami, videami a ďalším obsahom na Fony.sk (pri zobrazení úplnej verzie budú účtované využité dáta)

S našim najobľúbenejším dátovým balíkom GIGA s obnovou získate až 1 GB dát len za 2€ / 30 dní. Stačí poslať SMS v tvare: GIGA na číslo 950.

Ak dátový balík nebudete potrebovať, pošlite SMS v tvare: GIGA STOP na číslo 950.