Zásah policajtov na Liptovskej Mare: Nelegálna výletná loďka mohla potopiť rodiny s deťmi

Policajti o poriečneho oddelenia počas hliadkovej služby zastavili na Liptovskej Mare loďku na štandardnú kontrolu. Informuje o tom Polícia SR na svojej oficiálnej stránke na Facebooku.

Ako sa uvádza v tlačove správe polície, lodivod nemal žiadne platné doklady na plavbu s výletnou loďkou.

„Na jej palube sa nachádzalo 21 osôb, z toho osem detí, pričom jej kapacita je 12 osôb. Medzi ‚lodivodom‘ a cestujúcimi narastal konflikt, lebo im nechcel dať k dispozícii záchranné vesty – ‚Čo by ste za tie prachy nechceli,‘ mal sa vyjadriť. Ako neskôr vyplynulo, žiadne vesty na palube nemali,“ uvádza polícia.

Polícia ďalej doplnila, že „lodivodovi“ bola po súhlase od prokurátora obmedzená sloboda, pričom len pred dvoma týždňami dostal za rovnaký delikt pokutu vo výške 300 eur.

Policajti zabezpečili iné plavidlá na bezpečný návrat pasažierov na breh. „Lodivod“ je podozrivý zo spáchania trestného činu všeobecného ohrozenia.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Liptovského Mikuláša a okolia.

Prečítajte si úplnú verziu článku s fotogalériami, videami a ďalším obsahom na Dnes24.sk (pri zobrazení úplnej verzie budú účtované využité dáta)

S našim najobľúbenejším dátovým balíkom GIGA s obnovou získate až 1 GB dát len za 2€ / 30 dní. Stačí poslať SMS v tvare: GIGA na číslo 950.

Ak dátový balík nebudete potrebovať, pošlite SMS v tvare: GIGA STOP na číslo 950.