Honor Band 5 – ďalšia generácia fitness náramku pod 50 eur

Spoločnosť Honor ukázala novú piatu generáciu svojho inteligentného náramku, označenú ako Band 5. Ten zatiaľ odštartoval len na indickom trhu, keďže predchádzajúce verzie bežne kúpite aj u nás, nie je dôvod, aby tomu tentokrát bolo inak. 

Honor Band 5 nahrádza OLED displej kvalitnejším plnofarebným dotykovým AMOLED panelom, no s totožným rozlíšením 120 x 240 bodov a veľkosťou 0,95“, Dokáže zobraziť až 45 znakov pri náhľade notifikácií alebo zmeškaných správ zo spárovaného mobilu. Na ovládanie poslúži aj špeciálna aplikácia v telefóne (Android alebo iOS) a jediné dotykové tlačidlo na prednej strane. 

Základná obrazovka môže zobrazovať niekoľko prednastavených motívov a údaje o aktuálnom čase, dátume, počasí, prejdených krokoch počas dňa či frekvencii srdca, keďže spodnej časti dominuje optický senzor tepu. Telo odolá ľahkému kontaktu s vodou (50 m, teda sprchovanie a plávanie), používateľsky nevymeniteľný náramok je zo silikónu. Na notifikácie vás môžu upozorniť aj krátke vibrácie, no reproduktor nečakajte. Náramok bude využiteľný aj na meranie tréningových aktivít bez GPS, prípadne sledovanie spánku. 

Honor sľubuje, že 23 gramový náramok zvládne až 14 dní prevádzky. Je však pravdepodobné, že pri intenzívnejšom používaní a najmä aktívnom sledovaní tepu, sa táto doba výrazne skráti. Viac zmien na hardvéri nehľadajte, rovnaká zostala aj 100 mAh kapacita batérie. Výraznejšia obmena zasiahla skôr grafické rozhranie. 

Pri indickej cenovke svieti suma 2599 rupií, teda necelých 33 eur. Predchádzajúci Honor Band 4 sa u nás predáva za 40 až 50 eur. 

Zdroj: flipkart.com

Prečítajte si úplnú verziu článku s fotogalériami, videami a ďalším obsahom na Fony.sk (pri zobrazení úplnej verzie budú účtované využité dáta)

S našim najobľúbenejším dátovým balíkom GIGA s obnovou získate až 1 GB dát len za 2€ / 30 dní. Stačí poslať SMS v tvare: GIGA na číslo 950.

Ak dátový balík nebudete potrebovať, pošlite SMS v tvare: GIGA STOP na číslo 950.