Okolitá príroda prilákala aj turistov zo Strečna: Vydali sa pokoriť Tribeč, FOTO

Tribeč vyhľadáva mnoho priaznivcov prírody z turistických klubov po celom Slovensku, ale rovnako tak aj mnoho príležitostných turistov, hubárov a obyvateľov širokého obyvatelia. Vďaka skalnatým útvarom nie je nič nezvyčajné stretnúť v lesoch Tribeča aj horolezcov.

Na Tribeč sa môžete dostať viacerými značenými chodníkmi z okolitých obcí. Obľúbenou je napríklad trasa z Kostolian pod Tribečom alebo z obce Soľčany odkiaľ vedie náučný chodník na Veľký Tribeč.

V jednu prázdninovú nedeľu sa vydala spoznávať krásy našich lesov aj skupina nadšencov z turistického klubu Uhlík Strečno. Cieľom bol najvyšší vrch pohoria, Veľký Tribeč s nadmorskou výškou 829 m.n.m.. Trasu zvolili z obce Zlatno odkiaľ prešli cez Čierny hrad až na Veľký Tríbeč. Svoju túru zakončili turisti v Kostoľanoch pod Tribečom.

Zábery z výletu na Veľký Tribeč si môžete pozrieť v priloženej galérii!

Prečítajte si úplnú verziu článku s fotogalériami, videami a ďalším obsahom na Moravce24.sk (pri zobrazení úplnej verzie budú účtované využité dáta)

S našim najobľúbenejším dátovým balíkom GIGA s obnovou získate až 1 GB dát len za 2€ / 30 dní. Stačí poslať SMS v tvare: GIGA na číslo 950.

Ak dátový balík nebudete potrebovať, pošlite SMS v tvare: GIGA STOP na číslo 950.