Oprava žiarskych chodníkov a ciest pokračuje: Dočká sa aj známe parkovisko

V Žiari nad Hronom začínajú v týchto dňoch s druhou etapou opráv ciest a chodníkov. Opravy sa dočká aj parkovisko na Svitavskej ulici, ktoré je už dlhšie obdobie v zlom stave. Po rekonštrukcii na ňom pribudnú aj parkovacie miesta pre zdravotne postihnutých.

Verejné obstarávanie na opravu ciest a chodníkov vyhrala spoločnosť Strabag. Z mestského rozpočtu bolo na túto etapu prác vyčlenených 99 000 eur.

,,Ako prvé prídu na rad prípravné práce, napríklad opravy a doplnenie obrubníkov či stavebné úpravy kanalizačných otvorov. Až potom samotné frézovacie a búracie práce a asfaltovanie,“ informuje na svojej internetovej stránke mesto Žiar nad Hronom.

Okrem parkoviska na Svitavskej ulici bude v rámci druhej etapy opravená aj betónová plocha na ulici A. Dubčeka pred bytovým domom č. 377, okruh vnútroblokových ciest na uliciach Dukelských hrdinov, A. Kmeťa a Štefana Moysesa, chodníky na uliciach Dukelských hrdinov, SNP a Hviezdoslavovej.

Foto: ilustračné

Prečítajte si úplnú verziu článku s fotogalériami, videami a ďalším obsahom na Žiar.sk (pri zobrazení úplnej verzie budú účtované využité dáta)

S našim najobľúbenejším dátovým balíkom GIGA s obnovou získate až 1 GB dát len za 2€ / 30 dní. Stačí poslať SMS v tvare: GIGA na číslo 950.

Ak dátový balík nebudete potrebovať, pošlite SMS v tvare: GIGA STOP na číslo 950.