Okres Zlaté Moravce môžu zasiahnuť búrky s krúpami: Meteorológovia už vydali výstrahu

Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) vydal pre okres Zlaté Moravce výstrahu pred búrkami, ktoré môžu priniesť aj krupobitie. Výstraha 1. stupňa potrvá niekoľko hodín.

Výstraha podľa meteorológov trvá od stredy 7. augusta 13:00 do štvrtka 8. augusta, do 6:00.

„V okrese Zlaté Moravce je zvýšená pravdepodobnosť búrok s krúpami, ktoré predstavujú potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské aktivity,“ informuje SHMÚ na svojom webe.

„S búrkami môžu byť spojené krátkodobé ale intenzívne lejaky, pri ktorých môžu úhrny dosiahnuť 20 – 40 mm a nárazy vetra rýchlosť 18 – 23 m/s (65 – 85 km/h),“ informuje Slovenský hydrometeorolo­gický ústav.

Intenzita sprievodných javov je podľa SHMÚ v danej ročnej dobe a oblasti bežná, ale môže spôsobiť škody menšieho rozsahu. „Pri spomínaných búrkach je možný prechodný vzostup vodných hladín na malých tokoch a výskyt povodňových úkazov mimo tokov,“ dodávajú odborníci na počasie.

Foto: ilustračné

Prečítajte si úplnú verziu článku s fotogalériami, videami a ďalším obsahom na Moravce24.sk (pri zobrazení úplnej verzie budú účtované využité dáta)

S našim najobľúbenejším dátovým balíkom GIGA s obnovou získate až 1 GB dát len za 2€ / 30 dní. Stačí poslať SMS v tvare: GIGA na číslo 950.

Ak dátový balík nebudete potrebovať, pošlite SMS v tvare: GIGA STOP na číslo 950.