Revúcky okres už s výstrahou 2. stupňa. Hrozia silné búrky s krúpami!

Najbližšie hodiny môže počasia poriadne vyvádzať. V okrese Revúca je podľa slov meteorológov zo Slovenského hydrometeorolo­gického ústavu (SHMÚ) zvýšená pravdepodobnosť výskytu silných búrok s krúpami s priemerom aj viac ako 2 cm, ktoré predstavujú nebezpečenstvo pre ľudské aktivity.

„S búrkami môžu byť spojené prívalové zrážky s úhrnmi 30 – 60 mm a nárazy vetra s rýchlosťou 20 – 30 m/s (70 – 110 km/h),“ píše SHMÚ, ktorý na štvrtok od 13:00 do 21:00 vydal pre Revúcky okres výstrahu 2. stupňa pred búrkami.

Ako uvádzajú meteorológovia, intenzita sprievodných javov je v danej ročnej dobe a oblasti nadpriemerná a pravdepodobnosť spôsobenia škôd je vysoká. „Pri spomínaných búrkach je možný výrazný vzostup vodných hladín na malých tokoch a výskyt povodňových úkazov mimo tokov (stekanie vody zo svahov, bahnotok, zatápanie pivníc, podchodov, podjazdov),“ uvádza SHMÚ.

Foto: ilustračné

Prečítajte si úplnú verziu článku s fotogalériami, videami a ďalším obsahom na Revúca24.sk (pri zobrazení úplnej verzie budú účtované využité dáta)

S našim najobľúbenejším dátovým balíkom GIGA s obnovou získate až 1 GB dát len za 2€ / 30 dní. Stačí poslať SMS v tvare: GIGA na číslo 950.

Ak dátový balík nebudete potrebovať, pošlite SMS v tvare: GIGA STOP na číslo 950.