Žena šoférovala po Trnave s 1,5 promile: V aute sedeli dve malé deti

O žene, ktorú policajti PMJ zadržali pri tom, ako jazdila so svojimi malými deťmi pod vplyvom alkoholu, informovala Martina Kredatusová, hovorkyňa Krajského riaditeľstva policajného zboru v Trnave. „Operačné stredisko dostalo včera (11.7.) podvečer informáciu, že žena mala na parkovisku na Ulici Rybníkovej v Trnave bezdôvodne jazdiť naprieč celým parkoviskom a údajne mala byť pod vplyvom alkoholu,“ informovala Kredatusová.

„Informáciu o vodičke dostali všetky hliadky v Trnave a krátko na to policajti PMJ podozrivý VW GOLF zastavili na Bučianskej ulici v Trnave. Vodičku vyzvali, aby predložila doklady a podrobila sa orientačnej dychovej skúške na alkohol. V dychu jej namerali hodnoty, najskôr 0,69 mg/l a neskôr 0,73 mg/l, čo je 1,5 promile alkoholu,“ dodala hovorkyňa.

Trnavčanke policajti zadržali vodičský preukaz. Ďalšiu jazdu jej zakázali a predviedli ju na policajnú stanicu.

Ako informuje Kredatusová, dve deti, ktoré sa počas incidentu nachádzali v aute, odovzdali policajti starej mame. „Tridsaťročná žena je podozrivá z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky a do rozhodnutia súdu zostáva v cele policajného zaistenia. O jej vine a treste sa rozhoduje v tzv. super rýchlom konaní,“ uzavrela hovorkyňa.

Foto: ilustračné

Prečítajte si úplnú verziu článku s fotogalériami, videami a ďalším obsahom na Dnes24.sk (pri zobrazení úplnej verzie budú účtované využité dáta)

S našim najobľúbenejším dátovým balíkom GIGA s obnovou získate až 1 GB dát len za 2€ / 30 dní. Stačí poslať SMS v tvare: GIGA na číslo 950.

Ak dátový balík nebudete potrebovať, pošlite SMS v tvare: GIGA STOP na číslo 950.