Martinčania poďte sa potešiť hudbou: Múzeum slovenskej dediny navštívia heligonkári.

Muzikanti z Turca, Kysúc, Oravy a horného Považia sa predstavia v nedeľu 14. júla v Múzeu slovenskej dediny Slovenského národného múzea (SNM) v Martine na podujatí Turčianska harmonika, informuje webová stránka SNM v Martine

V programe od 10.30 h sa predstaví viac ako štyridsať heligonkárov rôznych vekových kategórií.

Návštevníci budú mať možnosť spoznať a vypočuť si známych i menej známych heligonkárov, ktorí hrávajú pre potešenie seba či svojich priateľov. A dobre sa s nimi zabavia v krásnom prostredí najväčšieho múzea v prírode na Slovensku.

Hrou potešia noví aj skalní domáci a hosťujúci hráči, ktorí nechýbali ani na predchádzajúcich ročníkoch Turčianskej harmoniky.

Účinkujúci

Moštenskí pajtáši, Zborovskí heligonkári, Detský folklórny súbor Belanček z Bieleho potoka pri Ružomberku, Nitrianska heligónka, Heligonkári z Prečína a ďaľší.

V doobednom pásme vystúpia domáci turčianski muzikanti, v popoludňajších hodinách sa predstavia hostia, dopĺňa oficiálny web SNM v Martine.

Zároveň bude prebiehať malá škola hry na heligónku spojená s výkladom histórie hry na tomto hudobnom nástroji, jeho konštrukcii a tradícii v slovenskej ľudovej hudbe.

Súčasťou podujatia bude aj výstava Turčianska harmonika vo fotografii, venovaná predchádzajúcim ročníkom tohto podujatia.

Spomienky zachytené fotoaparátom sú zložené zo snímok Anny Thomkovej-Baranovej, Milana Rooba a fotoarchívu SNM v Martine. Zároveň sa uskutoční malá škola hry na heligónku, spojená s výkladom histórie hry na tomto hudobnom nástroji, jeho konštrukcii a tradícii v slovenskej ľudovej hudbe.

Pozrite si galériu, ako to vypadalo v predošlom ročníku.

Prečítajte si úplnú verziu článku s fotogalériami, videami a ďalším obsahom na Martin24.sk (pri zobrazení úplnej verzie budú účtované využité dáta)

S našim najobľúbenejším dátovým balíkom GIGA s obnovou získate až 1 GB dát len za 2€ / 30 dní. Stačí poslať SMS v tvare: GIGA na číslo 950.

Ak dátový balík nebudete potrebovať, pošlite SMS v tvare: GIGA STOP na číslo 950.