Vo Fiľakove od júla získali prácu v občianskej poriadkovej službe dvaja noví ľudia

Na jednom z posledných zasadnutí mestského zastupiteľstva o tom informovala prednostka mestského úradu Andrea Mágyelová, podľa ktorej dôjde aj k zvýšeniu rozpočtu projektu.

„Namiesto doterajších ôsmich členov MOPS by sme tak mali mať desať. Celková výška oprávnených výdavkov na celú dobu trvania projektu je viac ako 245-tisíc eur,“ konkretizovala Mágyelová, podľa ktorej väčšina peňazí na tento účel ide z eurofondov a štátneho rozpočtu. Mesto projekt spolufinancuje piatimi percentami, teda zhruba 12-tisíc eurami.

Ako prednostka dodala, žiadosť o rozšírenie projektu podala samospráva ešte vlani v októbri a druhá etapa sa mala začať v januári, pre byrokratické prekážky sa však jej štart oneskoril o pol roka. Napriek tomu bude trvať plánovaných 24 mesiacov a skončí sa v júli 2021.

Podľa primátora Attilu Agócsa je jedným z pozitív projektu práve dlhšia prítomnosť hliadok vo Fiľakove. „Pôvodne sa totiž projekt mal končiť už v decembri 2020,“ poznamenal.

Ilustračné foto, archív TASR

Prečítajte si úplnú verziu článku s fotogalériami, videami a ďalším obsahom na Lučenec24.sk (pri zobrazení úplnej verzie budú účtované využité dáta)

S našim najobľúbenejším dátovým balíkom GIGA s obnovou získate až 1 GB dát len za 2€ / 30 dní. Stačí poslať SMS v tvare: GIGA na číslo 950.

Ak dátový balík nebudete potrebovať, pošlite SMS v tvare: GIGA STOP na číslo 950.