Vynovená Paulínska vyzerá skvele: Rekonštrukcia pokračuje smerom k Jednote, FOTO

Mestská samospráva začala kompletnú rekonštrukciu chodníka na pravej strane ulice 10. apríla. V smere od obchodného domu Jednota až po budovu banky na ulici Dolné Bašty bol odstránený starý asfaltový chodník, ktorý je postupne nahrádzaný zámkovou dlažbou. „Rekonštrukcia chodníka na Paulínskej sa už dostala k nárožiu pred Jednotou. Tu pripravujeme kompletnú prestavbu celého priestoru pred obchodným domom s doplnením väčšieho počtu stromov,“ informoval na svojom facebookovom profile primátor Trnavy Peter Bročka.

„Pokračovať budeme napojením chodníka od Halenárskej pozdĺž základnej školy a potom od Dolnej brány po VÚB banku. Poslednou fázou bude chodník okolo Evanjelického domu. Vznikne tak ucelený zrekonštruovaný peší koridor od stanice do centra,“ dodal.

Podľa pôvodných odhadov na webe mesta mala byť rekonštrukcia hotová do 30. júna. Veľká časť obnovy chodníka je už hotová. Úsek od Trhovej po Dolené Bašty je vynovený a je radosť sa po ňom prejsť. Okrem novoosadenej zámkovej dlažby bolo staré verejné osvetlenie nahradené novými lampami. Jedná sa o model, ktorý môžeme vidieť aj na Trhovej, čo centru dodáva jednotný vzhľad.

Prečítajte si úplnú verziu článku s fotogalériami, videami a ďalším obsahom na Dnes24.sk (pri zobrazení úplnej verzie budú účtované využité dáta)

S našim najobľúbenejším dátovým balíkom GIGA s obnovou získate až 1 GB dát len za 2€ / 30 dní. Stačí poslať SMS v tvare: GIGA na číslo 950.

Ak dátový balík nebudete potrebovať, pošlite SMS v tvare: GIGA STOP na číslo 950.