Mužovi z Podhorian (35) nestačilo: V skúšobnej dobe chcel okradnúť starčeka (79)

Kežmarský vyšetrovateľ obvinili 35-ročného muža z obce Podhorany zo zločinu krádeže spáchaného v súbehu s prečinom porušovania domovej slobody. Informovala o tom hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Prešove Jana Ligdayová.

Muž sa uvedených skutkov dopustil v utorok (9.7.) popoludní, keď neoprávnene vstúpil na pozemok jedného z rodinných domov v uvedenej obci. „Po chodníku prešiel až k 79-ročnému mužovi sediacemu vonku na dvore, ktorého začal prehľadávať v úmysle odcudziť mu hotovosť. Starší muž sa nevládal brániť. Toto bezcitné konanie videla okoloidúca pani, ktorá na mladého muža zakričala. Ten odišiel preč,“ opísala situáciu policajná hovorkyňa.

Ako ďalej dodala, muž tak konal napriek tomu, že bol súdom odsúdený za prečin krádeže, pričom skúšobná doba mu uplynie až vo februári 2020. Na obvineného spracoval vyšetrovateľ podnet na podanie návrhu na jeho väzobné stíhanie. „Ak sa Podhorančanovi vina preukáže, hrozí mu trest odňatia slobody na tri až desať rokov,“ uzavrela Ligdayová.

foto: ilustračné

Prečítajte si úplnú verziu článku s fotogalériami, videami a ďalším obsahom na Poprad24.sk (pri zobrazení úplnej verzie budú účtované využité dáta)

S našim najobľúbenejším dátovým balíkom GIGA s obnovou získate až 1 GB dát len za 2€ / 30 dní. Stačí poslať SMS v tvare: GIGA na číslo 950.

Ak dátový balík nebudete potrebovať, pošlite SMS v tvare: GIGA STOP na číslo 950.