Košický erb rozkvitol na svahu pri Steel aréne, FOTO

Počas nedávnych Majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji mohli Košičania obdivovať na svahu pri Steel aréne slovenský štátny znak a hokejku, vytvorené z viac ako 4 500 bielych, červených a fialovo-modrých kvetov.

Atraktívne kvetinové motívy

Teraz už na letničkovom záhone rozkvitá celkom iný obrazec. Zamestnanci mestského podniku Správy mestskej zelene (SMsZ) v Košiciach sa inšpirovali erbom, a to pri príležitosti 650. výročia jeho udelenia mestu ako prvému v Európe.

Podľa slov Petra Vrábla, vedúceho oddelenia záhrad SMsZ, na košický kvetinový erb mesta použili a na svah neďaleko Starej sladovne vysadili celkovo až 2 830 kvetov, z toho 425 druhu Tagetes, 980 kusov Begónií a 1 425 Petúnií.

Kvetinové motívy na jednej z najkrajších a najobdivovanejších atrakcií v meste sú zvyčajne každý rok iné, avšak takmer vždy sa odvíjajú od nejakej významnej košickej udalosti.

Prečítajte si úplnú verziu článku s fotogalériami, videami a ďalším obsahom na Košice24.sk (pri zobrazení úplnej verzie budú účtované využité dáta)

S našim najobľúbenejším dátovým balíkom GIGA s obnovou získate až 1 GB dát len za 2€ / 30 dní. Stačí poslať SMS v tvare: GIGA na číslo 950.

Ak dátový balík nebudete potrebovať, pošlite SMS v tvare: GIGA STOP na číslo 950.