Na jeden záber: Honor 20

Už názov napovedá, že pri testovaní u nás nenastal žiadny wau efekt, novinka ponúka vzhľadom na cenovku skôr očakávaný štandard. Nájdeme tu známy čipset Kirin 980, 6 GB RAM a 128 GB úložisko bez možnosti rozšírenia pamäťovými kartami. 

Chýbajúci slot na microSD, absencia aspoň zvýšenej odolnosti voči ošplechnutiu vodou či nahrávanie 4K videí iba s 30 fps sú pre niekoho možno maličkosti, no práve tieto „drobnosti“ by sme u top modelu očakávali. 

Displej s pomerom strán 19,5:9 dostal Full HD+ rozlíšenie a malý otvor pre prednú 32 Mpix kameru. Čítačku odtlačkov výrobca neintergroval do displeja, ale umiestnil v bočnej stene. Hardvérový snímač je podľa našich skúseností stále rýchlejší a spoľahlivejší než riešenie ukrytia pod displej. 

Lákadlom Honoru 20 je štvorica zadných fotoaparátov. Hlavný 48 Mpix od Sony využíva technológiu spájania štyroch pixelov do jedného, a tak v zlých svetelných podmmienkach vyhotoví 12 Mpix fotografiu, ktorá má byť jasnejšia a detailnejšia. Širokouhlý 16 Mpix fotoaparát s clonovým číslom f/2.2 ponúka 117° uhol záberu a pomocný 2 Mpix poslúži na rozostrenie pozadia, tzv. bokeh efekt. Štvrtý 2 mpix fotoaparát je určený na fotografovanie blízkych objektov už od 4 cm vzdialenosti. Kvalitu snímok a videí si môžete pozrieť v článku Takto fotí Honor 20. 

Čo na Honor 20 hovorí kolega Richard, sa dozviete z jeho videorecenzie. 

[embedded content]

Chcete byť vždy v obraze? Sledujte náš YouTube kanál Fony.sk.  

Prečítajte si úplnú verziu článku s fotogalériami, videami a ďalším obsahom na Fony.sk (pri zobrazení úplnej verzie budú účtované využité dáta)

S našim najobľúbenejším dátovým balíkom GIGA s obnovou získate až 1 GB dát len za 2€ / 30 dní. Stačí poslať SMS v tvare: GIGA na číslo 950.

Ak dátový balík nebudete potrebovať, pošlite SMS v tvare: GIGA STOP na číslo 950.