Šalianska radnica vydá novú publikáciu: Oslávia 30. výročie Nežnej revolúcie

Na námestia vybehli študenti, štrngali kľúčmi a oslavovali pád dovtedajšieho politického režimu. Každý zo štrajkujúcich mal vtedy svoje predstavy, ktoré počas nasledujúcich rokov boli alebo neboli naplnené.

K 30. výročiu

Od pamätnej udalosti ubehlo skoro 30 rokov. V novembri 2019 sa budú aj v Šali konať podujatia, ktoré deťom, mládeži priblížia historické okamihy a dospelým pripomenú, za čo kedysi vybehli na námestia. Aj v našej radnici sa pri tejto príležitosti rozhodli, že do knižného sveta vypustia novú publikáciu. Bude mať názov Nežná revolúcia v Šali. Kniha Miroslava Demína bude súčasťou projektu, spolufinancovaného z dotácie na podporu kultúry Nitrianskeho samosprávneho kra­ja.

Ako informuje mesto Šaľa na sala.sk, pôjde o celofarebnú publikáciu s dobovými dokumentmi aj svedectvami obyvateľov mesta. Päťstokusový náklad bude mať formát A5 a 28 strán. Mesto pre spracovanie brožúry zverejnilo zákazku a pôjde v nej o „dodanie hotových brožúr na základe dodaných fotografií a textov, spracovanie dodaných materiálov – zalomenie, grafický návrh, grafické spracovanie, tlač a konečnú finalizáciu, balenie do fólie, vrátane doručenia na miesto dodania predmetu zákazky.“ Predpokladaná hodnota zákazky je 1768,33 eur bez DPH.

Tlač aj web

Podľa Elišky Vargovej z Referátu pre rozvojovú stratégiu a štrukturálne fondy Mestského úradu Šaľa poputuje hodnotná publikácia do verejných inštitúcií v meste, ako sú školy či knižnica. Okrem toho bude aj vhodným propagačným materiálom v rámci reprezentácie mesta v zahraničí. Ani občania mesta nebudú ukrátení. „Verejnosti bude k dispozícii jej elektronická verzia,“ dodala referentka.

Vo fotogalérii si pozrite zbierku reprezentačných predmetov mesta Šaľa.

Foto: ilustračné

Prečítajte si úplnú verziu článku s fotogalériami, videami a ďalším obsahom na Šaľa24.sk (pri zobrazení úplnej verzie budú účtované využité dáta)

S našim najobľúbenejším dátovým balíkom GIGA s obnovou získate až 1 GB dát len za 2€ / 30 dní. Stačí poslať SMS v tvare: GIGA na číslo 950.

Ak dátový balík nebudete potrebovať, pošlite SMS v tvare: GIGA STOP na číslo 950.