Hlasujte za svojho favorita aj vy: Ktoré jedlo zo Spiša je to naj?

Aj keď v dnešných časoch spoznávame čoraz väčšmi najrozmanitejšie jedlá z rôznych častí sveta, aspoň z času na čas takmer v každej miestnej kuchyni rozvoniava jedlo, ktoré má svoj pôvod práve na Spiši a je pre tento región typické. A mnohí nedajú na takéto „naše jedlá“ dopustiť a musia ich mať na svojom stole pravidelne.

Prostredníctvom portálu Spišská 24 sme sa rozhodli nájsť to najobľúbenejšie spomedzi obľúbených jedál z nášho regiónu. Na začiatku bola výzva smerom k našim čitateľom podeliť sa o svoje naj takéto jedlo. Spomedzi všetkých návrhov sme vybrali päť, ktoré sa opakovali najčastejšie a zároveň spĺňali podmienku, že sa jedná o jedlo zo Spiša.

Teraz je to opäť na čitateľoch. Spustili sme totiž online hlasovanie, v ktorom môžete za jedno z týchto 5 jedál zahlasovať. Učiniť tak môžete do stredy 17. júla 2019 9:00 hod. Po tomto termíne oznámime jedlo, ktorému prischne titul najobľúbenejšie jedlo zo Spiša podľa čitateľov nášho portálu.

Sledujte nás aj na našom Facebooku, Instagrame a Twitteri a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah zo Spišskej a okolia.

Začiatok prázdnin odštartoval v Spišskej festivalom Živé sochy. Zábery z neho si môžete pozrieť v priloženej galérii.

Hl. foto: ilustračné

Prečítajte si úplnú verziu článku s fotogalériami, videami a ďalším obsahom na Spišská24.sk (pri zobrazení úplnej verzie budú účtované využité dáta)

S našim najobľúbenejším dátovým balíkom GIGA s obnovou získate až 1 GB dát len za 2€ / 30 dní. Stačí poslať SMS v tvare: GIGA na číslo 950.

Ak dátový balík nebudete potrebovať, pošlite SMS v tvare: GIGA STOP na číslo 950.