Vykoľajené vozne spôsobili obmedzenia: Doprava zostáva prerušená

V utorok 9. júla sa v stanici Trnovec nad Váhom vykoľajili štyri vozne súpravy nákladného vlaku. Namiesto osobných vlakov premáva v úseku náhradná autobusová doprava. Medzinárodné spoje sú z Budapešti do Bratislavy a späť smerované cez Rusovce a Rajku. Predpokladané meškania vlakov odhadujú železničiari na 50 až 100 minút.

Opravy prebiehajú

Železnice Slovenskej republiky (ŽSR) začali bezprostredne po nehode pracovať na odstránení následkov a opätovnom sprejazdnení úseku. „V súčasnosti dochádza k výmene výhybkových častí a poškodených podvalov na prvej koľaji a následne bude zrealizovaná smerová a výšková úprava výhybiek a priľahlých koľají,“ informoval hovorca ŽSR Michal Lukáč. 

Premávka na prvej traťovej koľaji by mala byť podľa Lukáča obnovená v stredu vo večerných hodinách, a to pre traťovú rýchlosť 30 kilometrov za hodinu. Sprejazdnenie druhej traťovej koľaje nie je vzhľadom na náročnosť prác do konca tohto týždňa reálne. „Pri odstraňovaní následkov nehody na nej je takisto potrebná súčinnosť dopravcu, ktorého vlak sa vykoľajil,“ uviedol Lukáč.

Škody vyčíslia

Nákladný vlak patriaci súkromného prepravcovi sa vykoľajil v utorok krátko po 6.30 h. Pri nehode sa nikto nezranil, nehoda však spôsobila značné materiálne škody. „Došlo k polámaniu koľají, poškodeniu troch nákladných vozňov, zničeniu prevážaného tovaru a zastaveniu dopravy. Škody budú vyčíslené postupne,“ informovala polícia. Vyšetrovateľ začal trestné stíhanie pre trestný čin všeobecného ohrozenia.

Prečítajte si úplnú verziu článku s fotogalériami, videami a ďalším obsahom na Šaľa24.sk (pri zobrazení úplnej verzie budú účtované využité dáta)

S našim najobľúbenejším dátovým balíkom GIGA s obnovou získate až 1 GB dát len za 2€ / 30 dní. Stačí poslať SMS v tvare: GIGA na číslo 950.

Ak dátový balík nebudete potrebovať, pošlite SMS v tvare: GIGA STOP na číslo 950.