Rodinný deň v stredovekých ruinách: Šášovské hradné hry tento rok s novinkami

Kultúrne podujatie Šášovské hradné hry vzniklo v roku 2005 za účelom šírenia myšlienky záchrany hradu, ktorý je neodmysliteľnou súčasťou panorámy nad mestom. Odvtedy si akcia získala mnoho priaznivcov. Toto leto bude open air podujatiu patriť sobota 27. júla.

Pätnásty ročník akcie, ktorá je populárna predovšetkým medzi rodinami s deťmi, začína o 14:30 výstupom na hrad s prezentáciou. Hlavný program štartuje o štvrtej popoludní a predstavia sa v ňom rytieri Vir Fortis, sokoliari kráľa Svätopluka, historický šaško Fjodor a svoje zastúpenie bude mať aj folklór v podaní MSS Sekera a FS Pohronka. Pre deti sú pripravené rôzne atrakcie ako lukostreľba, jazda na koni, maľovanie na tvár, tvorivé dielne a súťaže.

,,Novinkou bude tohto roku aj sprievodná akcia „Za pokladom kráľovnej Barbory Celjskej“, ale po prvý raz sa na podujatí predstaví aj Bábkové divadlo na Rázcestí s dvoma predstaveniami,“ uviedol pre Žiar24 Rastislav Uhrovič zo Združenia na záchranu hradu Šášov.

Združenie na záchranu hradu Šášov sa už roky snaží zvyšky stredovekej pevnosti konzervovať a obnoviť niektoré jeho časti. Turistom tu slúži tiež informačná kancelária, ktorá je zároveň akousi malou etnografickou výstavou.

Nalaďte sa na hradné hry už teraz a pozrite si slnkom zaliate zábery zo šášovských hradieb v priloženej galérii.

Prečítajte si úplnú verziu článku s fotogalériami, videami a ďalším obsahom na Žiar.sk (pri zobrazení úplnej verzie budú účtované využité dáta)

S našim najobľúbenejším dátovým balíkom GIGA s obnovou získate až 1 GB dát len za 2€ / 30 dní. Stačí poslať SMS v tvare: GIGA na číslo 950.

Ak dátový balík nebudete potrebovať, pošlite SMS v tvare: GIGA STOP na číslo 950.