Polícia dvíha varovný prst: Ak nájdete nevybuchnutú muníciu, ihneď to oznámte!

„Krajský policajný pyrotechnik bol počas tohto roka už na 81 pyrotechnických výjazdoch pri zaisťovaní nájdenej munície,“ informuje Polícia SR – Banskobystrický kraj na sociálnej sieti.

Tento rok dovedna našli: 39 delostreleckých granátov, 39 delostreleckých mín, 13 ručných granátov, 4 protitankové a protipechotné ženijné míny, 1 špeciálna munícia, 1 iniciátor a 3 kg pechotných nábojov.

Ako upozorňuje polícia, väčšina munície je stále funkčná, nebezpečná a aj najmenšia manipulácia s ňou môže aktivovať spúšťací mechanizmus.

„Každý občan, ktorý takúto muníciu nájde, by mal okamžite privolať políciu a v žiadnom prípade s výbušninami nemanipulovať, pretože je to životu nebezpečné,“ upozorňuje polícia na facebooku.

Pokiaľ ste objavili muníciu, po oznámení polícii sa o ňu odborne postará pyrotechnik. „Zaistená munícia sa potom likviduje v špeciálne určenom priestore, vo Vojenskom výcvikovom priestore Lešť,“ dodávajú muži zákona.

Prečítajte si úplnú verziu článku s fotogalériami, videami a ďalším obsahom na Dnes24.sk (pri zobrazení úplnej verzie budú účtované využité dáta)

S našim najobľúbenejším dátovým balíkom GIGA s obnovou získate až 1 GB dát len za 2€ / 30 dní. Stačí poslať SMS v tvare: GIGA na číslo 950.

Ak dátový balík nebudete potrebovať, pošlite SMS v tvare: GIGA STOP na číslo 950.