Trnovecká samospráva nelení ani v lete: Poslanci odklepli niekoľko projektov

Aj v blízkej dedine majú v pláne viacero zámerov, ktoré chcú v najbližšom období uskutočniť. Počas júnového zastupiteľstva poslanci rozhodovali o tom, ktoré projekty sú potrebné a dajú im zelenú. V Trnovci nad Váhom chcú rozbehnúť modernizáciu zbrojnice, zreparovať miestny rozhlas a zabezpečiť bezdrôtový internet.

Vynovia zbrojnicu

Ako obec uvádza na svojom webe, Obecné zastupiteľstvo v Trnovci nad Váhom odobrilo zámer predložiť Žiadosť o dotáciu z Ministerstva vnútra SR. Tá by v prípade schválenia žiadosti pomohla k financovaniu „Modernizácie hasičskej zbrojnice v objekte bývalých garáží a skladu vo dvore obecného úradu.“ Tak, ako vo viacerých výzvach, i tu je potrebné povinné päťpercentné spolufinancovanie. Trnoveckí poslanci schválili sumu 1 424,68 eur z obecného rozpočtu.

Ďalším projektom, ktorý by pomohol ku kvalitnému dodaniu aktuálnych správ občanom je „Rekonštrukcia miestneho rozhlasu prostredníctvom bezdrôtového digitálneho systému rozhlasu.“ Finančné prostriedky na uskutočnenie zámeru by, po schválení žiadosti, poskytlo obci Ministerstvo životného prostredia SR. Aj tento zámer poslanci odobrili a podľa zverejnených informácií zabezpečia 5% -né spolufinancovanie vo výške 2 335,98 eur.

Bezplatná wifi

Do tretice sa poslancom na rokovacie stoly dostal aj plán na vybudovanie Wifi pre obec . Bezdrôtový internet by si užívali občania už i na verejných miestach. Po odsúhlasení žiadosti by od Ministerstva dopravy a výstavby SR mohli získať potrebnú čiastku. Z vlastného rozpočtu by obec, podľa zverejnených informácií, priložila 5% -nú čiastku vo výške 750 eur.

Foto: ilustračné

Prečítajte si úplnú verziu článku s fotogalériami, videami a ďalším obsahom na Šaľa24.sk (pri zobrazení úplnej verzie budú účtované využité dáta)

S našim najobľúbenejším dátovým balíkom GIGA s obnovou získate až 1 GB dát len za 2€ / 30 dní. Stačí poslať SMS v tvare: GIGA na číslo 950.

Ak dátový balík nebudete potrebovať, pošlite SMS v tvare: GIGA STOP na číslo 950.