Pri Babičkinom dvore zvýšia komfort cyklistov: Deťom pribudne preliezka, FOTO

Okrem nich je tam aj detský areál a možnosti na športovanie pre dospelých. Popri prechádzke sa v centre nášho mesta môžete aj dobre zabaviť.

Deťom aj dospelým

Obklopení zeleňou si v bývalom nemocničnom parku posedíte pri piknikových stoloch a doprajete si napríklad popoludňajšiu siestu. Deťom mesto vybudovalo herný komplex, kde nájdu preliezky, šmýkačky, kolotoč a tí starší môžu využiť ping-pongové stoly. Tie sú nastálo umiestnené neďaleko chodníka v parku.

Stačí si len priniesť svoje rakety a loptičku a pohrúžiť sa do hry.

Obľúbené miesto Šaľanov je využívané aj na rôzne akcie. Pred rokom tu z radnice odovzdávali ceny za úspešné májové bicyklovanie a využívajú ho aj miestne organizácie. Už dávnejšie bolo v pláne, že sa detské ihrisko neďaleko Babičkinho dvora rozrastie. Zisťovali sme, ako to s realizáciou vyzerá.

Tunelová preliezka

Ako sme sa dozvedeli od hovorkyne Mestského úradu v Šali Dajany Hanesovej, zámery nezostanú iba na papieri a tak nám prezradila: „Babičkin dvor sa stal veľkou súčasťou nemocničného parku v Šali a preto sa snažíme tento areál aj naďalej udržiavať. V súčasnosti plánujeme rozšíriť ihrisko o ďalší hrací prvok. Rozmýšľame nad ďalšou novou tunelovou preliezačkou.“

Cyklostojany

A novinky sa nebudú týkať iba najmenších. Mesto chystá niečo aj pre dospelákov. „Dostali sme i požiadavku ohľadom toho, že tu nie sú stojany na bicykle. Rozhodli sme sa preto, že tieto chýbajúce stojany do areálu tiež pridáme. Sme veľmi radi, že sa nemocničný park v Šali takto neustále oživuje a zveľaďuje, nielen rozšírením ihriska ale aj Babičkiným dvorom,“ dodala na záver hovorkyňa mesta Šaľa.

Prečítajte si úplnú verziu článku s fotogalériami, videami a ďalším obsahom na Šaľa24.sk (pri zobrazení úplnej verzie budú účtované využité dáta)

S našim najobľúbenejším dátovým balíkom GIGA s obnovou získate až 1 GB dát len za 2€ / 30 dní. Stačí poslať SMS v tvare: GIGA na číslo 950.

Ak dátový balík nebudete potrebovať, pošlite SMS v tvare: GIGA STOP na číslo 950.