Vo Zvolene pribudli ďalšie kamery. Túto lokalitu monitorujú

V rámci projektu „Rozšírenie kamerového systému – sledovanie problematických oblastí“ sa podarilo opäť rozšíriť monitorovací systém Mesta Zvolen o dve ďalšie otočné kamery. Ich inštalácia a umiestnenie umožňuje sledovať lokalitu pod Pustým hradom v časti Balkán. Informoval o tom Juraj Chabada, náčelník Mestskej polície Zvolen.

„Cieľom bezpečnostných kamier je práve v týchto miestach dohliadať a monitorovať verejný poriadok, nakoľko tu dochádza k častejšiemu výskytu skládok, znečisťovaniu verejného priestranstva a inej protispoločenskej činnosti,“ pokračoval Chabada.

Záznamy z kamier tak podľa jeho slov môžu napomôcť k okamžitému riešeniu rôznych prípadov priamo na mieste alebo môžu slúžiť ako dôkaz v rámci objasňovania priestupkov ale aj trestných činov.

Projekt bol finančne podporený Radou vlády SR pre prevenciu kriminality.

Prečítajte si úplnú verziu článku s fotogalériami, videami a ďalším obsahom na Zvolen24.sk (pri zobrazení úplnej verzie budú účtované využité dáta)

S našim najobľúbenejším dátovým balíkom GIGA s obnovou získate až 1 GB dát len za 2€ / 30 dní. Stačí poslať SMS v tvare: GIGA na číslo 950.

Ak dátový balík nebudete potrebovať, pošlite SMS v tvare: GIGA STOP na číslo 950.