Séria podujatí v srdci Rožňavy pokračuje: Čo nás ešte čaká?

Akcia, ktorá sa teší obľube, pokračuje aj toto leto. Program zostavený pre každého. Prvým lákadlom bolo vystúpenie folklórnych skupín, druhým už známe hity v podaní speváka Samuela Lorinčíka.

V rámci Kultúrneho leta 2019 v Rožňave prebehne v severnej časti Námestia baníkov počas leta niekoľko podujatí. Jedná sa už o 4. ročník tejto akcie.

Kultúra v Rožňave napreduje, svedčí o tom aj toto podujatie, ktoré má medzi Rožňavčanmi stúpajúcu tendenciu návštevnosti. Zrekonštruované námestie tak aj počas horúcich letných dní ožije hudbou, spevom, tancom a inými lákadlami nie len pre deti. „Program sme sa snažili aj tento rok zostaviť tak, aby bol zaujímavý pre každého,“ uviedol Ivan Nemčok z odboru školstva, kultúry, mládeže a športu v Rožňave a doplnil, že kultúrne leto tu je na to, aby si v ňom každý našiel to svoje.

Aj tento rok je pripravená súťaž. „To znamená, že deti dostanú lístočky, kde budú zbierať pečiatky. Na poslednom podujatí v rámci Kultúrneho leta 2019 bude vyhodnotenie a žrebovanie, kedy vyžrebovaní zberatelia dostanú ceny od primátora,“ spresnil na záver Nemčok.

Ako sa píše na oficiálnom webe nášho nášho mesta, súbežne s hudbou prebiehala v rámci Rožňavského kultúrneho leta aj malá burza kníh. Spolu s Čitárňou pod vežou ju pripravila Gemerská knižnica P. Dobšinského v Rožňave. Prvá Čitáreň pod vežou bola otvorená uplynulú nedeľu. Znova sa na námestí uskutoční 14. júla, keď bude ponuka kníh zameraná hlavne na deti. Do tretice sa Rožňavského kultúrneho leta zúčastnia 28. júla.

Rožňavské kultúrne leto 2019:

Júl

  • 14.7.2019 – Rozprávkový svet Toma a Ela a zábava so ZUŠ-kou
  • 21.7.2019 – „Gemerský Žbirka“ – Peter Lalík zo Štítnika a Retro spomienky – Banícke múzeum
  • 28.7.2019 – Retro popoludnie s Retro Music Band

August/September

  • 4.8.2019 – Športujme s mestom
  • 11.8.2019 – Zábava so Strýkom Baltazárom a kúzelníkom Samom
  • 18.8.2019 – Rockové popoludnie s kapelou The Roads
  • 28.8.2019 – Genšenky a ich hostia tancujú a spievajú
  • 1.9.2019 – Kolektívne a sólové choreografie v štýle latino-disko – SZUŠ Jas a TK SAMBED Rožňava a vyhodnotenie Rožňavského kultúrneho leta

Prečítajte si úplnú verziu článku s fotogalériami, videami a ďalším obsahom na Rožňava24.sk (pri zobrazení úplnej verzie budú účtované využité dáta)

S našim najobľúbenejším dátovým balíkom GIGA s obnovou získate až 1 GB dát len za 2€ / 30 dní. Stačí poslať SMS v tvare: GIGA na číslo 950.

Ak dátový balík nebudete potrebovať, pošlite SMS v tvare: GIGA STOP na číslo 950.